Tartu Elektriteater näitab koostöös Eesti Filmi Instituudiga digitaalselt taastatud ja ingliskeelsete subtiitritega varustatud eesti filmiklassikat: käesoleval kevadel iga kuu ühe filmi. Programm võimaldab pilguheitu osale eesti inimese identiteedist ja orienteeruda eesti kultuuris, ühtlasi annab võimaluse viia meie filmipärandit Eesti piiridest väljapoole. Ja ei tasu unustada ka kodumaist vaatajaskonda: programm annab harvaesineva võimaluse näha meile tuttavaid tegelasi ja lugusid suurelt kinoekraanilt.

Peategelane Arno ja kiriku kellamees Lible

Peategelane Arno ja kiriku kellamees Lible

Sarja esimese filmina 2. märtsil kell 19.00 linastuv „Kevade” pole üksnes üks tähtsamaid linateoseid eesti filmi ajaloos, vaid läheb suurepäraselt arvesse ka kui tour de force filmikunstis üleüldiselt. Oskar Lutsu romaanil põhinev lugu koolirüblikute juhtumistest ja krutskitest pole vähimalgi määral aegunud – „Kevadet” oleks paslik ikka ja uuesti vaadata, tuletamaks meelde, kui vähe on ajaga tegelikult muutunud.

„Kevade” keskmes on Oskar Lutsu poolautobiograafiline tagasivaade oma nooruspõlvele. Peategelane Arno on tagasihoidlik noormees, kes leiab end esimest korda elus armununa koolipinki istumas. Mõistagi pole tema kuramaaž meelistüdruku Teelega ilma takistusteta ja, nagu elus ikka, tulevad vahele probleemid, mida kumbki neist ette näha ei oska.

Tartu Elektriteatri programmi vaata siit.