Millal viimati juhtus, et pealkirja esitleti enne kui teost? Ja veel naistepäeval!

Tartu kultuuripealinnaks 2024 arutlused käivad. Foto: Gabriela Liivamägi

Tartu kultuuripealinnaks 2024 arutlused käivad. Foto: Gabriela Liivamägi

Nii kuuleme homme, 8. märtsil kell 18 Genialistide klubis, mis saab projekti Tartu 2024 – Euroopa Kultuuripealinnaks kandidatuuriraamatu pealkirjaks. Pealkirjast sõltub palju muudki, seega kindlasti ei tasu oodata, et üritus piirdubki ühe lausega. Pealkirja taga on kontseptsioon ja teesid, mida võiks oodata aastalt 2024 juhul kui üheks Euroopa kultuuripealinnaks valitakse nimetatud aastaks just Tartu ja mitte näiteks Narva. Sest ka 2011. aastal kandideeris Tartu Euroopa kultuuripealinnaks, kuid toona jäädi mäletatavasti tasavägises võitluses alla Tallinnale.

Tartu 2024 – Euroopa Kultuuripealinnaks vastutav projektijuht Erni Kask sõnab, et kindlasti tahavad nad vaadata kaugemale kui Tartu linna piirid ja aasta 2024: „Pikemas perspektiivis vajame me kõik ellujäämisstrateegiat: nii Tartu linn, Lõuna-Eesti regioon, Eesti, Euroopa, kui ka terve planeet. Kunst ja loomingulisus, kultuur kõige laiemas mõistes on selles kontekstis kõige olulisemad märksõnad.”

Kandidatuuriraamatu pealkirja väljakuulutamisele järgneb arutelu. Esimesi tõlgendusi pealkirjale pakuvad otse lavalt OÜ Kino maastikuarhitekt Karin Bachmann, Tartu Ülikooli õppeprorektor Anneli Saro, Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees Berk Vaher. Arutelu modereerib Wikimedia Eesti juhatuse liige ja Generaadio saatejuht Märt Põder.

Sündmusel tuleb esitlusele noore Tartu videokunstniku Kiur Kaasiku visuaalteos. Muusika eest hoolitsevad Tartust pärit heliloojad ja interpreedid Thing ja Ülo Kurik. Generaadio toodab sündmusest otseülekannet. Sissepääs üritusele tasuta.

Vaata lähemalt siit.