Sel neljapäeval, 12. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Renate Keerdi uus lavastus füüsilise teatri trupiga Kompanii Nii. Lavastus pealkirjaga „Põletatud väljade hurmaa” on žanriliselt määratletud kui füüsilis-psühhedeelne sisekaemuslik tragöödia koomilis-poeetilises võtmes.

Renate Keerd on vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes on oma lavastusi esitanud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias. Oma viimases lavastuses „Pink Flamingos, Crazy Horses”, mis on loodud kahasse Hispaania lavastaja ja koreograafi Maria Ibarretxega, astus Keerd taas üle mitme aasta lavale ka etendaja rollis.

2012. aastal lõi Renate Keerd oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii, millele võivad etenduseti lisanduda ka külalisesitajad. „Põletatud väljade hurmaa” on Kompanii Nii kolmas lavastus. Eelnevad lavastused „Pung” ja „PURE MIND” on pälvinud palju positiivset vastukaja nii publikult kui kriitikutelt. Lavastus „PURE MIND” sündis 2013. aastal samuti koostöös Tartu Uue Teatriga ning valiti ka Eesti teatrifestivali Draama 2014 põhiprogrammi.

„Põletatud väljade hurmaa” etendused toimuvad märtsis ja aprillis nii Tartu Uues Teatris kui Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.

„Põletatud väljade hurmaa”

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Renate Keerd, laval Kompanii Nii trupp: Liisa Tetsmann, Taavi Rei, Gerda-Anette Allikas.

Tartu Uue Teatri mängukava vaata siit.