Teeme Ära Maailmakoristus alustas eile rahvusvahelise ühisrahastuskampaaniaga ning ootab kõigi eestimaalaste ja Eesti sõprade tuge, et korraldada 2018. aasta 8. septembril üleilmne koristuspäev, millest võtaks korraga osa 150 riiki.

Teeme Ära Maailmakoristuse talgud Aserbaidžaanis. Foto: Let's Do It! World

Teeme Ära Maailmakoristuse talgud Aserbaidžaanis. Foto: Let's Do It! World

Kaks kuud vältava kampaania eesmärk on koguda 150 000 eurot, mida rakendatakse hiljem 150 riigis võimekate liidrite leidmiseks ning nende koolitamiseks.

Eestist alguse saanud Teeme Ära liikumine on jõudnud juba 112 riiki ning koristustalgutel on kaasa löönud ligikaudu 14,5 miljonit inimest. Ülisuured Teeme Ära koristustalgud on toimunud näiteks Lätis, Leedus, Sloveenias, Portugalis, Itaalias, Ukrainas, Albaanias, Rumeenias ja Kosovos. Eestimaalaste algatusest on indu saanud ka näiteks Brasiilia, Afganistan, Filipiinid ja India.

„Me teeme väga palju vabatahtliku töö korras ja hästi odavalt, aga taolise üliambitsioonika projekti korraldamiseks on meil vaja rohkem tuge. Sellepärast käivitasimegi rahvusvahelise ühisrahastuskampaania, millega kutsume kõiki appi, et Eesti algatus veelgi jõudsamalt laia ilma jõuaks ning et kogu maailm prügist puhtaks saaks,” rääkis Teeme Ära pikaaegne eestvedaja Eva Truuverk.

Truuverki sõnul tunneb ta end praegu märksa paremini kui 1. jaanuaril 2008, kui oli teada, et viie kuu pärast peaks prügist puhtaks saama kogu Eesti. „Muidugi on riskid õhus, aga meil on rahvusvaheline võrgustik ja tohutu kogemus ning me usume, et koos eestimaalaste ja Eesti sõpradega on võimalik kasvada palju suuremaks ja tugevamaks,” ütles Truuverk.

Üleilmse koristuspäeva ettevalmistamiseks loovad Teeme Ära Maailmakoristuse eestvedajad koos oma ala tipptegijatega lisaks ka globaalse prügikaardistusrakenduse ning korraldavad suure rahvusvahelise kampaania.

Maailma prügiprobleem on üha tõsisem – igal aastal jõuab meredesse ligikaudu 20 miljonit tonni prügi. 80 protsenti sellest on maismaa päritolu.

Teeme Ära üleilmse koristuspäeva elluviimisele saab hoogu anda Indiegogos.

Teeme Ära kodulehe leiad siit.