2. mail avas Lugemiku raamatupoe taga uksed EKA installatsiooni ja skulptuuri osakonna ning fotoosakonna autonoomne galerii, mis sai oma asukoha tõttu Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi juures nimeks lühidalt ISFAG @ EKKM.

Kaader Kulla Laasi installatsioonist „The Place I Was Looking to Find, II”. Foto: Sten Ojavee

Kaader Kulla Laasi installatsioonist „The Place I Was Looking to Find, II”. Foto: Sten Ojavee

Galerii avanäituseks on Marten Esko ja Sten Ojavee kureeritud näitus „Ruumi lahusus”, kus osalevad Art Nõukas, Kati Saarits, Kulla Laas, Laivi Suurväli, Liina Pääsuke ja Viktor Gurov.

Näitusel „Ruumi Lahusus” tuleb esile noorte kunstnike teadlik ja ka mitteteadlik suhestumine ruumi kui mitte millegi konkreetse, kuid paratamatult manipuleeritava ning järelikult huvi pakkuvaga. Traditsioonilised isiklik ja avalik sfäär on ühte sulandunud, sellest tekkiv segipaisatud mitmetähenduslik ruum võib ennast üheaegselt kinnitada, kuid ka endale vastu rääkida. See, mida ruumi konstrueerija või ruum ise endast arvavad, ei ole sarnane kuvandiga, mis jõuab lõpuks vaataja pähe. Ruumi lahusus ei tulene enam selle jagunemisest isiklikuks või avalikuks, vaid selle mõlemast ja veel enamat hõlmavast sisemisest vastandlikkusest – selle lõpututest tõlgendusvõimalustest. Näitusega kaasneb ka galeriisse projitseeritud videokataloog.

Näitus jääb avatuks 25. maini.

„Ruumi Lahusus” Facebookis.