3.augustil Kõue mõisas teistkordselt toimuv festival Kõue Heli pakub
taas põnevaid ja vaheldusrikkaid muusikalisi elamusi, mille kaudu võib kogeda nii avastamis- kui ka äratundmisrõõmu ja seda mitte ainult eeskava tasandil, vaid ka toimumispaigast ning ajast tuleneva suvise mõisapargi romantilise meeleolu kaudu.

„Eesti kaunis kodu 2013” raames Harjumaa kauneimaks ühiskondlikuks hooneks valitud Kõue mõis on ühtlasi ka üks vanemaid mõisaid Eestis. Taoline ajatu suvine kohtumispaik võimaldab ideaalselt väljuda argistest raamidest, et saada osa erinevate uute ja värskete muusikaliste ideede kohtumisest juba ammu unustatud või kaugete ja eksootiliste helimaastikega.

Selleaastasel festivalil on kasutusel kolm lava mulluse kahe asemel. Igal laval valitseb erinev meeleolu: mõisa tõllakuuri ees paikneva välilava vahendusel võib nautida suvisemaid emotsioone, mõisatallis asuvas kontserdisaalis valitseb füüsiline ja rütmiline suund tekno, industrial’i ja eksperimentaalse elektroonika näol ning mõisa ballisaalis saab kogeda mõtlikumat ja intellektuaalsemat laadi eeskava. Kõik kokku loob aga õhtu ja öö täis heliseiklusi, mida taolises koosluses kohtab harva.

Välisesinejatest on Eestis tagasi publikut alati üllatav Jimi Tenor oma uues koostöös kitarristi Kalle Kalimaga asutatud trioga Tenors of Kalma, kellest võib oodata mida iganes. Oma muusikat iseloomustatakse kui Sun Ra kohtumist Kraftwerkiga. Teknofännidele on tõeliseks maiuspalaks Berliinist pärit industriaalse ja ürgse kõlaga Ancient Methodsi etteaste ning meeldiva taaskülastajana on oodata ka Ukraina päritolu klaverikunstnikku ja heliloojat Lubomyr Melnykut, värvikat isiksust, kellest filmirežissöör Arbo Tammiksaar plaanib vändata dokumentaalfilmi. Lisaks esineb Kõue Helil veel ka Ruxpin, kodanikunimega Jonas Thor Gudmundsson, kes on pärit Reykjaviki lähedalt Kopavoguri linnast ning on elektroonilise muusika sõpradele üle maailma tuttav juba mõnda aega.

Several Symptoms

Several Symptoms

Kohalike esinejate poole pealt on oodatud sündmuseks Talboti liikme Jarmo Nuutre elektroonilise sooloprojekti Blood Pavilion debüütalbumi „Opinion” esitluskontsert. Samuti esineb Eesti Ekspressi Areeni käesoleva aasta tulevikutalendi Mari-Liis Rebase (Vul Vulpes) ja Inglismaal elava videokunstniku Joonatan Allandi ühine duo Several Symptoms, teknomuusikat viljelev Neue Einsicht Tallinnast, värske kõlaga progressiivse ja sümfoonilise roki bänd The Princes, Haigla DJ-d Kristopher Luigend ja Ats Luik, elektroduo Fuck Yuo I Am A Robot, slaidikunstnik Kashel ja paljud teised.

Tallinnast saab kohale festivali eribussiga, mis väljub 3. augustil kell 18:00 Rahvusraamatukogu eest ning toob tagasi Kõue mõisast kell 04:00. Vajalik on eelregistreerimine, mida saab teha siin. Kohapeal on võimalik ka telkida ning toitlustamisega tegeleb restoran „Kaheksa jalga”.

Kõue Heli Facebookis