31. märtsil avas The Baltic Scene uue ingliskeelse veebiajakirja, mis püüab endas ühendada Baltimaade muusikaskeenesid. Veebiajakirja eesmärgiks on kajastada artiste, hoolimata nende eelnevast edukusest, turundusoskustest või žanrist.

Kuigi plaanitakse hakata koostama ka kuukirja kõige tähelepanuväärsemate artiklitega, siis avaldatakse uusi lugusid veebilehel pidevalt. The Baltic Scene sisaldab endas kõike, mida üks endast lugupidav muusikaajakirigi: muusikauudiseid, intervjuusid, videoid, artistide portreelugusid, festivalide giide, plaatide ja sündmuste arvustusi, aga plaanis on ka pikemad kultuurianalüütilised lood. Muusikapleier tõstab esile Song of the Day. Samuti on veebiajakirjas üleval The Baltic Scene’i R2 saate arhiiv.

Üheks kasulikuks vahendiks nii muusikatööstuse kui muusikanautija jaoks saab olema TBSi kalender. Lisaks saab lehel kõrgendatud tähelepanu rubriik „The Baltic Scene Tour”, mis kajastab iga kolme kuu tagant kõiki kolme riiki läbivat ja kolme artisti kaasavat kontserttuuri. DJdele, algajatele artistidele ja kontserdikülastajatele hakatakse korraldama ka erinevaid konkursse. Ilmunud ajakirjast võib sissejuhatuseks leida intervjuu ühe kreeka mütoloogilise tegelase ekvivalendiga eesti muusikamaastikul, ühe läbi aegade parima elektroonilise muusika albumi kirjutanud väliseestlasega, andeka läti uusklassika artisti portreeloo, imelise Vilnius Temperature’i projekti, uued kodumaised plaadiarvustused nii Zebra Islandi kui Seksoundi riliiside kohta, aga ka muud huvitavat.

Loe veebiajakirja siin.