Sel reedel peab oma esimest sünnipäeva siinse underground klubimaastiku viljakamaid kasvandikke ehk klubi Lekker. Sünnipäeva tähistatakse 2. detsembril ja selleks puhuks tuuakse kohale Londoni üks nõutumaid DJsid ja kompromissitu analooghelidega mängija Fabio Monesi aka Hissman. Tähtpäeva puhul palusime Lekkeri tegijatel kokku koguda 10 mälestust möödunud aastast, mille jooksul külastasid Tallinnat Soichi Terada, Ben UFO ja teised maailma tipptegijad.

Sissepääs Lekkerisse. Foto: Sohvi Viik

Sissepääs Lekkerisse. Foto: Sohvi Viik

  1. Oli võrratu moment, kui päev enne avamist kell 5 hommikul lõpuks põrand maha sai. See tähendas, et kuus tolmunägu võisid pärast nädalaajast pea-üldse-mitte-magamist lõpuks koju magama minna.

  2. Iga kord kui on BÄM!. Sõnulkirjeldamatult lõbusad õhtud – Twisted Dance Company show’d on täiesti uus tase!

  3. Juju & Jordashi impro-live Üle Heli Festivali ajal on kõige hüpnootilisem ja inspireerivam etteaste, mis meie majas kõlanud on – jättis sügava jälje.

  4. Mutant Disco Lill Slimi saali väike ruum ja selle drastiliselt teistsugune muusika. 20 inimest, kes tuppa mahuvad, tekitavad alati vandeseltslasliku tunde.

  5. TMW äftekal aset leidnud seik, kus Kaarel Valter tantsis Kersten Kõrge seti ajal väga vallatult laua peal.

  6. Jaanuaris Lekkerit külastanud Kanada selektori PLO Mani veatu miksimine. Peaaegu lausa ootasime, et midagi valesti läheks ja selguks, et ta on ka siiski inimene. Paraku nii ei läinud ja sai tõestatud, et tegemist on ebareaalselt stiilse tüübiga.

  7. Kõige higisem pidu läbi aasta — Ben UFO tõi muidu kõledasse juunikuusse kuuma.

  8. Kristopher Luigendi tailslide Lekkeri pikas peasaalis — neljapäevane õhtu, Kristopher tuli pimedusest nagu piksenool ja ehmatas oma osavusega kõiki kohalviibijaid.

  9. Kui Soichi Terada hakkas oma esinemise lõpus laulvat origamit tegema, tuli paljudel väike rõõmupisar silma. See oli kõige positiivsema energiaga õhtu, mis kunagi olnud.

  10. Soichi Teradaga on seotud ka teine seik — kui ta Tallinna tulevast lennukist maha jäi, oli meie jaoks käes väike maailmalõpp. Oleme tänulikud kõigile, kes siiski otsustasid toetama tulla ja õhtu lõpuks ei olnudki midagi halvasti. Naljakas fakt, et Soichi siiski jõudis tookord Tallinnasse — nimelt veetis ta järgmisel päeval tervelt tunni Tallinna lennujaamas.

Lekkeri sünnipäevapidu Facebookis.