On kätte jõudnud see aeg aastast, kus Tallinnasse voolab ekstreemsportlasi üle kogu maailma 8.–13. juunini toimuv Simple Session haarab enda alla Põhjala tehase ning laotab oma kõrval- ja meelelahutusprogammi ka teistesse kohtadesse üle linna. Kus eelistavad Simple Sessionil osalevad ekstreemsportlased ja ürituse korraldajad aga oma tiheda graafiku kõrval jalga puhata ja õõnsat kõhtu täita?

Reed Stark. Foto: Marko Mäestjärv

Reed Stark – Von Krahl

Von Krahli kohvik on üks mu lemmikumaid toidukohti Tallinnas. Peened road ülimalt taskukohase hinnaga. Trikirattur Alex Kennedy tutvustas mulle Krahli aastaid tagasi ja nüüd käin siin iga kord, kui Eestis olen. Oleme seal tundide viisi lihtsalt logelenud ja jutustanud. Soovitaksin hea meelega mõnda kindlat rooga, aga nad muudavad kogu aeg menüüd ja pole siiani sellega alt vedanud! Kui ma nüüd Sessioni ajal lauda ei saa, siis ma võib-olla veel kahetsen enda kirjutatut.

Mark Brewster. Foto: erakogu

Mark Brewster – St. Vitus

Üks mu lemmikkohti asub kohe ümber nurga mu kodust Telliskivis. St. Vitus on toidupoe taha peidetud baar, kust avaneb vaade linna minevatele ja linnast tulevatele trammidele. Lai valik maitsvaid õllesid (minu lemmik on Saku Tume) ühes maitsva toiduga (lemmikud on šnitsel ja laetud friikartulid!). Kui soovid hubast nurgakest sees, pane laud aegsasti kinni, aga väljas on ka piisavalt ruumi ja kohti, kus suvel olla!

Jarmo Kangro. Foto: Marko Mäestjärv

Jarmo Kangro – Grenka

Nagu nad ise ütlevad lihtne ja aus toit. Minu lemmik nende menüüst on Grenka nõrgalt soolatud lõhe avokaado ja ürtidega.

Ja mis peamine   kõht saab alati täis!

Trammipeatus ukse ees.

Kris Süld. Foto: Marko Mäestjärv

Kris Süld – Põhjala Tap Room

Kuigi nimi Põhjala seostub lõviosale tuntud pruulikoja ning õlledega, siis minu jaoks on Põhjala puhul õllega sama tähtsal kohal ka nende restoran Põhjala Tap Room. See on mu seltskonna kindel lemmikkoht oma atmosfääri, toidu ja super laheda asukoha poolest. Ja veel ära ei tohi unustada ka nende pühapäevaseid hiliseid hommikusööke koos sõõrikute ja eripakkumistega. Lihtsalt mega!

Felix Prangenberg. Foto: erakogu

Felix Prangenberg – Commune Cafe

Reisides ja uude linna jõudes püüan alati leida häid vegan toidukohti. Kui eelmisel aastal Tallinnasse tulin, leidsin Commune Cafe, mis pakub ainult vegan tooteid. Vaib on mõnus, klienditeenindajad super sõbralikud, kohv väga hea ning toit imeline – kindel koht, kuhu selle aasta Simple Sessioni ajal sõpradega rohkem kui korra lähme. Lisaks on see päris lähedal Vabaduse väljakule, kus pärast üks kiire sõit teha!

Billy Perry. Foto: erakogu

Billy Perry Kolm Sibulat

Viimase paari aasta jooksul olen käinud Simple Sessioni ühes põhikohas, milleks on Vapiano. Kuna süsivesikuid on soovitatav süüa mõistlikus koguses, olen viimastel aastate otsinud Tallinnas uut lemmikut. Eelmise aasta Simple Sessioni viimasel õhtul olime seitsmekesi linnas ja otsisime, kust süüa saaks, aga oli esmaspäev ja kell 21.45, seega oli valik üpris piiratud. Helistasin edutult mitmesse kohta, aga Kolm Sibulat oli nõus meid teenindama, kuigi mainisime, et jõuame paar minutit enne sulgemist. Pärast lühikest rattasõitu vanalinnast Telliskivisse, tervitas meid hubases paigas külalislahke personal. Toit ja vein olid maitsvad. Võtsin põhitoiduks peterselli ja küüslauguvõiga maitsestatud kanašnitsli koos pärlkuskussi ja marineeritud lillkapsaga. See oli unustamatu õhtu koos sõpradega ja loodan, et jõuan sel aastal sinna tagasi.

Darryl Nau. Foto: erakogu

Darryl Nau Karjase sai

See on üks parimaid pagarikodasid, mida külastanud olen ja ma olen pärit kulinaaria pealinnast New York Cityst! Boonuspunktid selle eest, et nad asuvad ilusas sisehoovis, mis asub kohe Simple Sessioni võistluspargi kõrval (Põhjala tehases – toim.).

Jõua varakult kohale, sest eestlased teavad, mis on hea ja järjekorrad on nädalavahetustel pikad. Kõrvaltvaatajale võib tunduda, et algamas on Supreme’i uue kollektsiooni tutvustamine, aga nope, need on vaid kohalikud, kes tahavad saada parimaid saiakesi enne, kui need välja müüakse.

Ühtegi vale valikut leti taga teha ei saa. Soovitan võtta kõigest midagi ja seda sõbraga jagada, nagu me seda Andy „The Z-Man” Zeissi, Simple Sessioni host’i ja BMXi legendiga tegime.

Viimasel külastusel ostsin kaasa pool tosinat saiakest mõttega, et viin need tagasi koju Brooklynisse… seda ei juhtunud. Need olid söödud juba enne, kui lennuk Eestis õhku jõudis tõusta. Sel aastal ostan siis tosina või kaks tosinat saiakest kaasa!

Broc Raiford. Foto: press

Broc Raifold RØST

Üks mu lemmikkohti, mida Tallinnas olles külastada on RØST Pagar & Kohvik. Neil on väga hea kohv ja saiakesed, millest minu lemmik on kaneelirull.

Ideaalne paik, kus sõpradega amps teha ja ringi jalutada. 

Hanna Touart. Foto: Liisa Põder

Hanna Touart Burger Box

Balti jaamast kiviviske kaugusel olev Burger Box on selle avamisest saadik ilmselt mu lemmik söögikoht, kust tööle lõunat tellida või õhtul sõpradega kõhutäis võtta. Põhimenüü on algusest peale sama ja hea ning aastatega on suppide ja pelmeenide näol omajagu vaheldust juurde lisandunud. Väikesest hubasest putkast pingiga selle ees on saanud hubane putka suure  terrassiga. Falafel burger on endiselt mu vaieldamatu lemmik oma rohke kastme, koriandri ja sibulaga. Kui nälg on eriti suur, jagab sõbraga ühed vürtsikad kimchi friikartulid veel kahe peale. 

Risto Kalmre. Foto: Marko Mäestjärv

Risto Kalmre Argo Baar

Gruusia klassika minu praeguses kodu-huudis Kristiines. Ammusel ajal asus see legendaarne asutus mu toonases vastasmajas Kadriorus Vilmsi tänaval, kus Argo kunagine maskott – ühe jalaga kajakas – vahel mul rõdu reelingul chillis. ARGO on parim koht, kus sõpradega pärast pikka nädalavahetust või kuskilt suviselt festivalilt linna naasmist aeg maha võtta ja lõõgastuda. Diivanitel on hea lösutada ning ripplae all peesitada. Muusikaks kõlab Gruusia suusamäekeskuste reklaamvideo. Hea pingevaba vaib. Vahel saab isegi täitsa oma booth’i buukida. Sõbralik ja soe, aga konkreetne teenindus. Ja ei ole kusjuures üldse vaja tingimata liha tellida, kui ei soovi. Täiesti mega taimetoidu valik. Kui parasjagu gluteeni-isu on, siis „Eriline Hatšapuri” on muidugi täielik pomm. „Entire Chicken” on mul vist siiani läbi proovimata. Kraanist voolab sammmetine (kuigi see on rasketel aegadel otsas olnud). Meenub, et ma olen isegi mõni aastat tagasi mingi isevärki idée fixe’i ajendil sõpradega seal terve restorani kinni pannud ja väga meeleoluka aastavahetuse vastu võtnud. Good timmmes! Argotimme! 

Piret Kull. Foto: Marko Mäestjärv

Piret Kull NOP

Üks esimesi omanäolisemaid ökokohvikuid Tallinnas. Kadriorus paiknev NOP vaibib hästi ümbruskonna boheemlaslikkusega, sobitudes miljöösse nii menüü kui disainiga. Menüü pakub midagi kõigile, jäädes siiski truuks puhastele maitsetele ja võimalusel kohalikule toorainele. Lemmikud on pošeeritud mahemunad külmsuitsulõhega ja tõsine tatar härjasilmaga.

Kindlasti tasub maitsta ka erinevaid värskeid mahlasid ja lehttaignaküpsetisi. Soe, hubane, kodune koht sõbraga kohtumiseks ja aja mahavõtmiseks.

Liisa Lahtmets. Foto: Rauno Liivand

Liisa Lahtmets VLND burger

Linna parimad bataadikad! Ja täpselt parajas suuruses ja mõnusalt mahlane burks, mis kõhu rõõmsaks teeb. Kui Balti Jaama turu letilt kaasa haarates saab ilusa ilmaga minna välja turu terrassile toitu nautima, siis VLND Burgeri terrass Põhjala tehases on selleks isegi veel mõnusam ja hubasem   linnakärast eemal ja päike paistab peale. Lisaks alati super teenindus, sõltumata sellest, kas oled parajasti Tallinnas, Tartus või Viljandis asuva leti taga. Oma sloganiga „Friends. Buns. Viljandi.” on nad igatahes täppi pannud. Atmosfäär ja hea toit teevadki VLND Burgerist mu lemmiku koha.