18. ja 19. aprillil Tondiraba hallis toimunud Simple Session 2015 importis pealkirjas nimetatud taevamannat ekstreemspordi kaudu Maarjamaale juba 15. korda.

Foto: Tõnu Tunnel

Foto: Tõnu Tunnel

BMXi- ja rulasõitjate rahvusvahelise koorekiri jaoks on Simple Sessionil võistlemisest saanud hea traditsioon. Koht, kuhu peab tulema, milleta ei saa. Polegi oluline, kas võistlus toimub siin- või teispool Tallinnat, Tondiraba Jäähallis või Saku Suurhallis. Ükskõik, kuhu halli maanduda – kohapealse atmosfääri loovad inimesed.

Viimase peal sõitjad kõikjalt üle maailma tulid Eestisse, „to the middle of nowhere”, nagu mitmel korral väljendati, elades üle mitmeid pika reisi ebamugavusi. Aga ühtki virinat väikesesse riiki sattumise või reisiebamugavuste üle ei kuulnud – vastupidi! Tähistati nii saabumist kui ka siinolemist ja koos keset Lasnamäge taeva ja maa vahel trikitamist võeti privileegina. Simple Session on ekstreemsportlaste sümpoosion, tähtis ja tähistamist väärt suur kokkutulek, vaatemänguline taaskohtumine.

Kokku võistlesid tänavusel Simple Sessionil 175 rulatajat ja BMX-ratturit 34 riigist. Ekstaasist võistlusareenil, mida mehed sõites rinnus kannavad, ning pühendumusest ja piirideta vabadusetajust tuli osa saama kohapealne truu publikum. Kui elukutselise baleriini puhul hakatakse ühel hetkel kahtlema tema soovis jätkata ja pingutada, selmet puhtalt väljakujunenud harjumuses ja rutiinis tantsida, siis Simple Sessioni vanimad sõitjad kinnitasid nagu ühest suust: „We fuckin’ love it!”. Ja me ei kahtle. Sõita, hulluda ja ennast ületada, kuniks jaksu – see soov on siiras ja seda kandvat elujõudu tullakse massiliselt ammutama nii kohapeale kui jälgima võistluse teleülekandest. Ka Eesti rulasõitja, 23-aastane Aleksandr Tubin, keda finaalides ainsa eestlasena sõitmas sai näha, kinnitas, et tegeleb alaga, kuniks vaim ja füüsis lasevad.

Fotod: Tõnu Tunnel