Kvarteti Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel album „Tormisele” on justkui pühendus, muusikaline austusavaldus Veljo Tormise kustumatule ja inspireerivale (koori)muusikale.

Kauamängiv toob kuulajateni armastatud helilooja loomingu džässilikes seadetes, mille autoriteks on Voorand ning Sooäär. Plaadil kõlavad osad Tormise tsüklitest „Ingerimaa õhtud”, „Seitseteist eesti pulmalaulu”, „Kadrilaulud” ja „Kolm eesti mängulaulu”.

Kvartett on suhtunud meie esivanemate algmaterjali võrdväärselt Tormisega äärmise põhjalikkusega. Nii on suudetud luua album, mis on läbitunnetatud, sügav, improvisatsiooniline ja mitmekihiline. Plaadil olevatest seadetest leiab progressiivset esteetikat („Tants”), džässpoppi („Palju veimi”, „Mõrsja nutab kodu”), rifipõhiseid lugusid („Tänamine, soovid ja lahkumine”) ja kohati isegi punki („Palju sõnu”, „Röntyskä III”). Nelja muusiku suurepärane ansamblimäng muudab kuulamise nauditavaks, ettearvamatuks ning kaasakiskuvaks.

Mitmest loost kuuleb, kuidas Danieli ja Sooääre kitarrid kõlavad justkui kandled („Kiigelaul II”) või valjud torupillid („Kas on minia meelt mööda?”). Nende soolod on kohati eklektilised, nihestades ja lisades kontrasti loodud muusikalistele piltidele. Vooranna ja Koiksoni hääled sulavad väga hästi kokku järgilaulmisel või harmooniajooniste loomisel, nende vokaalis on mitmeid värve (kaasatud on ka elektroonilisi efekte) ning dünaamikaid, mis rõhutavad sõnade taga peituvat maailma ja tarkusi.
„Tormisele” elustab Tormise muusikalise maagia džässilikus helikeeles, mis paelub ja annab tema loomingule uue tõlgenduse.