Saaremaal Triigi Sadamas avati 22. juunil eksperimentaalse muusika- ja teatrilava Triigi Filharmoonia uus hooaeg, kus saab läbi terve suve kuulda mitmeid kontserte, võtta osa Ööülikooli loengust ja näha Martin Lazarevi fotonäitust.

Triigi sadam. Foto: press

Triigi sadam. Foto: press

Järgmise kontserdi annab 13. juulil džässiduo Kirke Karja ja Lauri Kadalipp. Karja on tunnustatud eesti džässpianist, kes maandub Triigi Filharmoonia lavale koos saksofonisti Lauri Kadalipuga. Kavas on spetsiaalselt selleks kontserdiks kirjutatud uued lood, mis on tiivustatud džässist.

27. juulil võtab lava üle girl power trio Shitney koosseisus Maria Faust, Katrine Amsler ja Qarin Wikström, kes luusivad tüünel, meisterlikul ja mängulisel moel ringi free jazz’is, techno’s ja 80ndate süntpopis.

31. juulil toimub Raadio Ööülikooli avalikku salvestus, mille jooksul kuuleb kahte erinevat loengut ja sissepääs neile on täitsa prii.

Augustikuu algab Triigi Filharmoonias eriti muinasjutuliselt – 1. augustil toovad Jaan Pehk, Berit Kaschan ja Stella Skulatšjova kokku jutuvestmise kunsti, muusikalised improvisatsioonid ja nüüdisaegse graafika võimalused, et rääkida teile üks muinasjutt nimega „Poolkuukaru”.

16. augustil toimub hooaja lõppkontsert, mille annavad Maarja Nuut ja Ruum. Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv on enigmaatiline, varjude ja valguse vahel liikuv duo, mis ühendab oma muusikas möödunud aegade kummalise intuitiivse maailmataju ja tehnoloogilise hea uue ilma. Maarja vokaaleksperimendid, viiul ja luuper täiendavad Ruumi abstraktseid elektroonilisi helimaastikke ning köidavad kuulajaid.

Lisaks eelnevale on 22. juunist kuni 22. augustini avatud Martin Lazarevi fotonäitus, kus fotograaf esitleb mustvalget pildiseeriat 10 aasta pikkusest reisist ja elust Brasiilias. See näitus on hetked, inimesed ja tunnetus, ookeani-hõnguline maagiline realism.

Triigi Filharmoonia valmis 2017. aastal ning selle arhitektid on Mihkel Meriste, Riin Kersalu koos Urut Kersalu, Mai Kersalu ja konstruktor Aarne Kauriga. Triigi Filharmoonia 2019. aasta hooaega illustreerib Krõõt Kukkur ning kohta peavad Teele Vares ja Hannaliisa Uusma.

Tutvu Triigi Filharmoonia ürituste ja tegevustega siin.