Euroopa kultuuripealinnaks pürgivas Tartus tõstetakse 7.–12. maini Prima Vista kirjandusfestivalil kilbile tulevikumuusika. Tänavuse festivali alateema „Tulevikutuuled” viib mõtted noortele, kutsudes fantaseerima ja unistama homsest maailmast.

Foto: Jaanika Tamm

Foto: Jaanika Tamm

Festivalile on oodata kümneid välisautoreid Euroopast kuni Brasiilia ja Argentiinani välja ning sama palju autoreid ka Eestist. Esmakordselt on festivalikülaliste seas kirjanik Prantsusmaalt – Jean-Philippe Blondel, kelle romaan „Pariis 6.41” ilmus eesti keeles möödunud aastal.

Tuntumad tulijad on Nora Ikstena Lätist, Lena Andersson Rootsist ja Tommi Kinnunen Soomest. USA kirjanik Alexander Genis osaleb festivalil Skype’i vahendusel ning esineb koos Tartus viibiva populaarse vene kirjaniku ja arvamusliidri Tatjana Tolstajaga.

Festivali avaüritus algab 7. mail kell 17 Trükimuuseumis, kus antakse üle noorte omaloomingukonkursi „Tulevikutu(u)led” auhinnad ja esitletakse eritrükisena valminud konkursitööde kogumikku.

Kevadise kirjanduspeo programmis on ligi sada uut ja ka traditsioonilist sündmust. Tulemas on konverents „Kirjandus ja tehnika”, väitlus multikultuursusest ja Vikipeedia kirjutamismaraton. Tuntud headuses avatakse südalinnas nii raamatulaat kui pargiraamatukogu.

Programmist leiab elava raamatukogu, noorteka ning mitmeid raamatuesitlusi. Lisaks töötoad Aparaaditehases, loengud ja kohtumised Tartu Kirjanduse Majas, Tartu Ülikooli Raamatukogus, Tartu Linnaraamatukogus, Tartu Kaubamajas, Tasku Keskuses jm.

Lisainfot leiad Prima Vista kodulehelt.