Sel nädalavahetusel, 22.–24. juunini kogunevad Balti riikide parimad üliõpilaskoorid, tantsijad ja pillimängijad Tartusse. Festival Gaudeamus toimub igal aastal vaheldumisi Eestis, Lätis ja Leedus, seekord ongi järg jälle meie käes.

Gaudeamus. Foto: Oliver Vaagen

Gaudeamus. Foto: Oliver Vaagen

Öisele tantsupeole laupäeval Tamme staadionil ning pühapäevasele laulupeole „Jaanipäeva laulud” lauluväljakul eelneb linnapildis mõndagi. Kindlasti ei tasuks näiteks ilma jääda täna toimuvast maagilisest tulesüütamise tseremooniast Kassitoomel.

Pärast seda, tund enne südaööd rullub Vabaduse puiesteel ja Emajõe kallastel, Kaarsillal ja Emajõe peal lahti Gaudeamuse avatseremoonia „Carmina Burana”, kus kasutatakse ulatuslikku lavalist vaatemängu tantsude, efektsete kostüümide, dekoratsioonide ning valgus-, vee- ja püroefektidega. Avatseremoonial tulevad Tõnu Kaljuste dirigeerimisel ettekandmisele palad Carl Orffi kantaadist „Carmina Burana”, mida esitavad TÜ akadeemiline naiskoor, Tartu akadeemiline meeskoor, TÜ kammerkoor, TÜ sümfooniaorkester, TLÜ sümfooniaorkester, TTÜ akadeemiline naiskoor ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sinfonietta.

Loe lisa Gaudeamuse kodulehelt.