Tagatoas räägitakse, et Eesti hiphopimaastikule on hiilinud vaikselt uus talent – TOMMY CASH, kelle mootoriks on hiphop, sest lisaks riimiseadmisele on ta võimekas b-boy. Tähelepanu ja kiitust teenib ta hetkel peamiselt Soundcloudis oma oskusi presenteerides, võtmesõnaks unikaalne tämber ja rütmitunnetus. Tommy Cashi saab kuulata ka Müürilehe viiendat tegutsemisaastat tähistavatel pidudel, mis leiavad aset 15. augustil Tartus Genialistide Klubis ja 16. augustil EKKMis ning Kultuurikatla aias. Hoidke silmad-kõrvad lahti.

Foto: Kertin Vasser.

Foto: Kertin Vasser.

Räägi lühidalt, kes on Tommy Cash?

Tommy Cash on kirju kui kanaarilinnu sulestik. Ta saab inspiratsiooni bluusist, gonzo-kirjandusest, heast pornost, psühhedeeliast, koomiksitest – and the list goes on… Enne muusikani jõudmist on ta tegelenud kõiksuguse loominguga, tsiteerides lugu „Oldkool”: „First I had a Canvas… Then it was the Boogaloo…”.

Millise loo peale sa ütlesid, et vot nüüd aitab, tahan ise muusikat teha?

Tegelikult seda ühte lugu polnud, need olid aastad/albumid/playlist’id täis muusikat. Kasvasin ühest asjast teise, see oleks nagu olnud minu sees ja lihtsalt oodanud väljatulemist ning voilà.

Eesti hiphopiskeenel käib kohati päris tõsine üksteise mustamine. Ega sul kellegagi veel beef’i pole või mida üldse arvad sellisest vägikaika vedamisest?

Me just naersime hiljuti, et peaks sõpradega fake beef’e tegema, järsku saab kuulsamaks, aga tegelikult ei huvita mustamine üldse.

Youtube’is on üleval ekstra cool’id sinu enda vabakavaga tantsurutiinid. Kaua sa oled tantsimisega tegelenud ja mis sind selle juures kõige rohkem paelub?

Ei ole täpselt lugenud, aga ma pakuks, et umbes kuus aastat. Tantsimine tuli minu juurde täiesti iseenesest nagu muusika, mind paelus selle juures rütmide ja meloodia püüdmine ja selle väljendamine liikumisega ning nüüd teen seda sõnadega.

Sinu hääletämber, millega räpid, on üsna ekstraordinaarne tavalise eesti poisi jaoks. Kas selle tegemiseks pead ennast kuidagi eraldi pingutama või tuleb see kõik loomulikult?

Aga ma ei olegi ju eesti poiss, ma olen ukraina/kasahstan /vene/eesti kompott! Tommy Cashi hääletämber sündis iseenesest, nagu ka Cash ise, see tuleb täiesti loomulikult!

Paljude arvates on sul juba hetkel eeldused välismaailmas läbilöömiseks. Kui aktiivselt oled sa tegelenud oma oskuste turustamisega?

Eeldused on hea algus, aga ma ise arvan, et mul on veel aega valmida – kui poiss on valmis, siis ta on valmis! Pigem olen tegelenud oma oskuste lihvimise kui nende turustamisega. Selle teema võtab hästi kokku üks rida loos „Dusk”: „I don’t chase the paper, I chase the fucking dream.” :)

Milline instrument/programm on sinu jaoks asendamatu?

Mu hääl?

Kui sul oleks võimalus teha koostööd ükskõik millise muusikuga maailmast, siis kes see oleks?

Ninja (Die Antwoord), Erykah Badu, George Clintoni, Andre3000, Kid Cudiga – ja kui oleks võimalik teha meie juurest lahkunud muusikutega, siis see loend oleks lõputu! Siinkohal märgiksin ära äsja lahkunud Ray Manzareki, hetkel mängibki taustaks vinüülilt „Riders on the Storm”. R.I.P.

Kuidas hindad hetkeseisu Eesti elektroonilise muusika maastikul?

Igapäevaselt ringi surfates ja oma lugude jaoks uusi saunde otsides komistan alati millegi uue ja hea kodumaise otsa. Ühe hea leiuga koostöös tuleb peagi ka midagi uut välja ;).

Nimeta mõned hetke lemmikartistid?

Hetkel on MF Doomi ja vanade bluusipeerude laine.

https://soundcloud.com/tommy-eura-h/dusk