Algab ideede konkurss dokumentaalfilmide sarja „Eesti lood” tootmiseks aastal 2015. Saabunud kavandite hulgast valivad Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital esimeses voorus välja 20 huvipakkuvamat ideed, teises voorus jääb lõppvalikusse 12 filmiprojekti.

Kaader filmist „Velosoofid”

Kaader filmist „Velosoofid”

„Eesti lood” on 2003. aastal alustatud telefilmide sari väikese eelarvega pooletunnistest tõsielulugudest, mis keskenduvad inimestele ja olulistele teemadele tänapäeva Eestis. Seni on teiste seas ekraniseeritud lood näiteks „Tsirkusetuur” (2010, rež Jaak Kilmi ja Andres Maimik), „Kartuli Wabariik” (2011, rež Kätlin Kaganovitš ja Mart Raun) ning „Velosoofid” (2013, rež Jaan Tootsen). Teleformaadis dokumentaalfilmide tootmist rahastavad ühiselt Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

„Eesti lugude” ideekavandite esitamise tähtaeg on 6. oktoober 2014. Ühel A4-suurusel lehel esitatud kavandisse peaks mahtuma idee kirjeldus ja karakterite tutvustus ning filmilooks komponeerimise viis koos põhjendusega. Ideed palutakse saata e-posti aadressil eestilood@err.ee ning idee juurde tuleks märkida režissöör ja produtsent ning filmi tootva ettevõtte nimi.