Eesti Filmi Instituut koostöös Kultuurkapitali, Eesti Rahvusringhäälingu, Kanal 2 ja TV3-ga kuulutavad välja madalaeelarveliste mängufilmide konkursi.

Kaader Moonika Siimetsa hiljuti ETVs telelinastunud lühikomöödiast „Roosa kampsun”.

Kaader Moonika Siimetsa hiljuti ETVs telelinastunud lühikomöödiast „Roosa kampsun”.

Konkursi tulemusel valitakse välja 3 tootmisesse minevat täispikka mängufilmi rahastusega 120 000 eurot filmile. Ühe filmi telelinastus toimub ERR-s, teise filmi telelinastus Kanal 2-s ning kolmanda filmi telelinastus TV3-s. Filmid linastuvad enne televisiooni ka kinodes.

Konkursi algataja Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins rõhutab uuest koostööprojektist kõneledes sündmuse laiemat mõju Eesti filmitööstusele ning peab eratelekanalite positiivse panustamise põhjuseks möödunud tugevaid filmiaastaid ning vaatajate tõusnud usaldust Eesti filmi vastu. „See on esmakordne, et lisaks riiklikele filmirahastusinstitutsioonidele ja Eesti Rahvusringhäälingule osalevad ühisprojektis ka erakanalid. Loodetavasti saab sellest konkursist häid tulemusi andev, iga-aastane traditsioon, mis võimaldab kiiremini filmiareenile pääseda ka uutel talentidel,“ kommenteeris Piret Tibbo-Hudgins.

Kandideerima on oodatud nii uued ideed kui ka eelnevalt Eesti Filmi Instituudilt või Kultuurkapitalilt stsenaariumi- või arendustoetust saanud projektid. Filmipakette hindab ekspertkomisjon, mille koosseisu kuuluvad Eesti Filmi Instituudi, Kultuurkapitali, ERR, Kanal 2 ja TV3 esindajad. Avalduse esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 5. mai ning lisateavet konkursi kohta leiab Eesti Filmi Instituudi kodulehelt. Tulemused selguvad 28. mail 2015 ning 3 uut filmi peaksid vaatajateni jõudma 2016. aastal.