Sel laupäeval, 24. veebruaril alustab Balti jaama külje all asuvas peopaigas Kopli 2A uue kooli hiphopi suunitlusega peosari Lil Pidu, mis on kasvanud välja Mutant Disco Pudru Kuuli Psühhedeelsest Aidast, kus Siim Nestor viimased kaks aastat hiphopil kõlada lasi.

Eutanaa$ia. Foto: press

Eutanaa$ia. Foto: press

„Nüüd, kus regulaarne Mutant läbi on, aga sellest vallast aina uut ja head muusikat peale tuleb, ei raatsi sellega ainult kodus istuda. Ja kuna seda uut head tuleb ka kohalikust underground’ist üksjagu, mõtlesin täitsa eraldi peo korraldada,” sõnab Siim Nestor.

Iga kord on plaanis ka mõne tõusva räppartisti live, kelleks on seekord underground räpphiti „Lauaviin” autor Eutanaa$ia, kes liigub nimede rawda ja kardna all ringi ka produtsendina ning on vorpinud lugusid selle stiili superstaarile Sipelga 14.

Hiljuti raadiosaates „Nestor ja Morna” kaks uuele eesti räpile keskenduvat erisaadet teinud Nestori sõnul on räppmuusika alaliikide trap’i ja mumble’i laine Eestisse jõudnud: „See liikumine on meil siin ka üsna beebijalgadel veel, alles püsti tõusmas ja see muudab asja mu jaoks kohe eriti huvitavaks.”

„Oma parimatel hetkedel on eesti UG-räpp lohakalt funky, jultunud ja äärmiselt hea huumorimeelega. Noorte huumorivaib on kuidagi tervislikult eneseirooniline ja mul on tunne, et ka muu maailma sama muusika võtteid ja stampe „tõlgivad” nad oma muusikasse keel-põses-hoiakuga,” kommenteerib Nestor. „Kindlasti ei võta nad ennast liiga tõsiselt ja näivad omavahel konkureerivat selles, kes suudab või julgeb ajukama idee linti võtta.”

Nestor ütleb, et üsna palju on eesti underground-räppi võrreldud punkmuusika iseloomudega ja sarnasusi on seal tema arvates muidugi mitmeid: „Ideedega minnakse üle võlli, suupruugiga tagasi ei hoita, tehakse odavate ja lihtsate vahenditega, ei huvituta sellest, et see kellelegi rõve, rumal või solvav võib tunduda. Üks legendaarne eesti punkar kommenteeris saadet sedasi, et need räpinoored tunduvad talle radikaalsemad kui tema (ja Freddie) nooruspõlves olid.”

Kuula „Nestori ja Morna” uue eesti UG-räpi erisaateid siit ja siit.

Üritus Facebookis.