Vaatlusõhtud Tartu Tähetornis algavad nüüd torni remondi järel taas (annaks vaid taevas, et Tartu Ülikooli raamatukogu remondi olukord järgiks eeskuju ja avaldaks valmimise märke, et ülikoolilinna tudengid saaksid lõpuks ometi pahurdamisest puhata!)!

Tartu Tähetorn. Foto: Bernt Rostad (CC BY 2.0)

Tartu Tähetorn. Foto: Bernt Rostad (CC BY 2.0)

Jaanuarikuu teisipäevadel ja kolmapäevadel kell 16–18 saavad huvilised läbi väärikalt ajaloolise Zeissi teleskoobi tähti ja muid taevakehi silmitseda.

Selge on muidugi see, et pilvede korral on nähtavus häiritud, aga kui kahtled mõne jaanuariõhtupooliku selguses, hoia silma peal Tähetorni Facebooki lehel!

Sel teisipäeval kell 18.15 toimub aga igal ilmaga selle aasta esimene astronoomialoeng, milles võetakse kokku möödunud astronoomia-aasta. Õhtut juhib tähefüüsika juhtivteadur Jaan Pelt. Uuematest arengutest tähefüüsika vallas räägib teadur Anna Aret. Galaktikate füüsika ja kosmoloogia osakonna vanemteadur Urmas Haud viib meid kurssi galaktikafüüsika vallas toimuvaga ning kõneleb ka vesinikupilvedest galaktikas. Juhtivteadur Enn Saar toob publikuni aga kuumemad teemad kosmoloogia ja kosmograafia vallas.

Vaatlusõhtud on kõigile astronoomiahuvilistele, romantikutele ja muidu uudishimulikele tasuta!

Üldisemat teavet leiad siit.