Vampire Weekendi uut albumit sai oodatud ilmatu kaua. Eelmisest on möödas kuus aastat, ent vampiirid kõlavad endiselt noorelt ja muretult.

Varasemast enam on muusikas ka tõsisemaid toone ning inspiratsiooni on ammutatud lisaks Aafrikale ka ameerika rahvamuusikatraditsioonist. Kõrvuti kostub gospellikke kooriharmooniaid ja varaste 2000ndate indie-riffe. Esimest lugu „Hold You Now” ilmestab koguni Melaneesiast pärit refrään.

Rikkalikku meloodiat tasakaalustab võrdlemisi ühekülgne rütmipilt. Arvan, et selles võib osaliselt süüdistada ühe nende omanäolisima liikme, iraani juurtega multiinstrumentalisti ja produtsendi Rostam Batmanglij’i lahkumist bändist.

Sõnad on lihtsad ja iroonilised. Visatakse nalja oma eliitkoolipoiste kuvandi üle, näiteks loos „We Belong Together”, ning hea otsimise peale leiab ka poliitilist allteksti, näiteks palas „How Long?”, milles väidetakse, et „it’s felt like Halloween since Christmas 2017”.

Kuigi üldmulje pole just teab mis värske, on tegemist siiski köitva teosega. Leiab nii tempokaid tantsulugusid kui ka unelevaid ballaade. Muusika on piisavalt kerge, et taustana meeleolu luua, ning piisavalt sisukas, et ka pärast mitmekordset kuulamist midagi haaravat leida, olgu see siis mõni rütmikäik või nostalgialaks.