Reedel, 27. septembril kell 21.00 toimub Eesti Raadio 1. stuudios Saksa elektronmuusiku Jan Peter Schwalmi juhtimisel kontsert „Impro ja live-remix”, mis keskendub muusika elektroonilise remiksimise tehnikale live’is. Kontserdi kannab üle Klassikaraadio.

Jan Peter Schwalm. Pressifoto.

Jan Peter Schwalm. Pressifoto.

Kontsert lõpetab EMTA Sügisfestivali „Värske heli” kavas oleva Schwalmi õpitubade seeria, mille raames õpivad Eesti üliõpilased esmaskordselt akadeemilise muusikahariduse tasemel tundma seda elektroonilisest tansumuusikast tuttavat muusika töötlemise võimalust. Live’is remikside loomine on spetsiaalne improvisatsiooni- ja muusika taasloomise tehnika, mille põhimõte on kuuldud muusika vahetu tõlgendamine läbi elektroonika võimaluste ehk remiksimine.

Kontserdil esinevad ansambel Analucinogène Prantsusmaalt, Hampus Noren ja Thommy Wahlström Rootsist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) tudengid ning EMTA ühisõppekava CoPeCo partnerkoolide tudengid Eestist ja Saksamaalt.

Frankfurdis elav Jan Peter Schwalm (s 1970) kuulub unikaalse live-remix kontseptsioonil põhineva Norras algatatud Punkt festivali kunstilisse põhituumikusse. Ta on üks väheseid taolise muusikatöötluse tehnika valdajaid, kes oma teadmisi regulaarselt ka muusikatudengitega jagab. Esmakordselt muusikaavalikkuse ette jõudis J. P. Schwalm 1996. aastal albumiga „Makrodelia“. Juba sama salvestusega jäi ta silma Brian Enole. 1998. aastal algas Eno ja Schwalmi koostöö, mis on tänaseni tihe ja mitmekülgne. Viimati esinesid nad koos Norras Punktil 2012. aastal. Ühiselt on välja antud mitu albumit ning salvestatud filmimuusikat.

Lisaks aktiivsele kontserditegevusele ja pedagoogitööle on J. P. Schwalm loonud heliinstallatsioone Saksamaal, Itaalias, Jaapanis ja Portugalis. Ta on teinud muusikalisi kujundusi teatri- ja balletilavastustele. Schwalm on andnud kursusi muuhulgas Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis Londonis. Tema koostööpartneriteks on Norra kitarrist Eivind Aarset, Saksa pianist Michael Wollny, uue muusika grupp Icebreaker Ensemble ja Kraftwerk.

Publik pääseb 27. septembril Eesti Raadio 1. stuudiosse alates kell 20.30, stuudio uksed suletakse kell 21.00. Sissepääs Kreutzwaldi 14. Kontsert kestab 1 tund ja on tasuta.

Lisateave Jan Peter Schwalmi kodulehel.
EMTA Sügisfestivali „Värske heli” kohta loe siit.