Frida on vabakutseline näitleja. Vallo ja Jane tahavad saada kirjanikuks. Ester tahab maailma parandada. Georg paneb pidu. Oskar ei tea, mida ta tahab. Neid ühendab bänd, mille prooviruum on ühtlasi nende koduks ja mida peab üleval igavesti noor Vera. Esmapilgul näeb kõrvaltvaataja enda ees kampa, kellele meeldib pidutseda, vaielda, tantsida, eputada, filosofeerida, flirtida. Kogu selle lõbususe alt kumab aga midagi sünget ja halvaendelist.

„Veider orkester”. Foto: Siim Vahur

„Veider orkester”. Foto: Siim Vahur

Kõik see kokku annab kokku järgmisel nädalal Salme Kultuurikeskuses lavastuva etenduse „Veider orkester” – EMTA lavakunstikooli 27. lennu energilise bakalaureuselavastuse, kus näeb lisaks tulevastele tegijatele ka Linnateatri näitlejaid Elisabet Reinsalu, Kaspar Velbergi ning Liis Lassi, ja mille on lavalaudadele seadnud Ameerika lavastaja Adrian Giurgea.

Rodney Acklandi 1932. aastal Londonis kirjutatud näitemäng seob endas osavalt toonasele Inglismaale omaseid vastandlikke meeleolusid. Ühelt poolt ei ole veel vaibunud džässiajastu pulbitsev lõbujanu, millega esimesest maailmasõjast raputatud inimesed püüdsid läbielatud koledusi unustada. Teisalt ennustavad horisondile kogunevad mustad pilved juba uute kõikepurustavate õuduste saabumist.

Mõttelaadilt ja käitumiselt võiksid Acklandi näidendis kujutatud noored vabalt olla kaasaegsed Kalamaja hipsterid ning elu, püüdlused ja õnneotsingud suure poliitikamaastiku ähvardava paine all ei ole võõrad ka kaasaegsele eestlasele. Niisiis ongi näidendi tegevus toodud 1930. aastatest tänapäeva Eestisse ning inspiratsiooni ammutatud ka 1990. aastate grunge-kultuurist.

Näidendis teevad kaasa Elisabet Reinsalu, Liis Lass, Kaspar Velberg ning lavakunstikooli 27. lennu tudengid Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer ja Liisa Saaremäel.

Bändi originaalmuusika on kirjutanud Jarek Kasar ja lavakujunduse on seadnud Linnateatri uus peakunstnik Reet Aus.

Lisainfot etenduse kohta leiad siit.