21. septembril toimub Viljandis esmakordselt väikefestival Viljandi Music Walk. Korraldajate soov on tuua vaheldust kopitanud kontsert-disko peoformaadile ja ootavad külalisi terve päeva vältavale jalutuskäigule, mis on palistatud kontsertide, kohvikute ja ebatavaliste vaatamisväärsustega.

Imandra Lake

Imandra Lake

Festvalipäev algab juba kell 14.00 Fellini kohviku hoovis Marten Kuninga soolokontserdiga ja lõppeb hilisöösel Lennukitehases. Sinna vahele mahuvad sel aastal plaadi üllitanud Wolfredti tasuta kontsert Viljandi Linnaraamatukogus ja Kondase Keskuse hoovis toimuv indie-piknik, kus esinevad Imandra Lake ja Galaktlan. Samasse pannakse püsti ka plaadifirma Seksound pop-up vegankohvik.

Hilisõhtusel Lennukitehases toimuval üritusel astuvad üles Galvanic Elephants, Kurjam ja Wrupk Urei. Tantsulise plaadimuusika eest kannavad hoolt legendaarse indie-diskobändi Popidiot liikmed. Lennukitehas saab üheks õhtuks ka spetsiaalse sisekujunduse ja seintele nii sisse kui välja projekteeritakse kunstnik Martin Rästa poolt visuaalne programm. Lisaks saab vaadata ka vanu dokkfilme ja avatakse Fellini suupistekohvik ja baar.

Festivali kavaga saab tutvuda Viljandi Music Walki Facebooki lehel või siis tasub otsida selleks puhuks trükitud „reisijuhti”, mis aitab leida vaatamisväärsusi ja juhatada jalutajaid ühelt kontserdilt järgmisele.