Eelmise aasta lõpul panid kuus Viljandi Kultuuriakadeemia tudengit pead kokku ja otsustasid luua projekti Viljandi Vibes – akustilise live-muusikavideosessioonide sarja, mis võetakse üles erinevates Viljandi paikades ja kus astuvad üles tuntud või vähemtuntud eesti muusikud.

Miljardid Viljandi Vibes’i salvestusel. Foto: Carmen Seljamaa

Miljardid Viljandi Vibes’i salvestusel. Foto: Carmen Seljamaa

Seni on Viljandi Vibes’i kaamerasilma eest läbi käinud näiteks Marten Kuningas ja Miljardid, reggae-ska bänd Angus, elektroonikat viljelev tüdrukuteduo LeHiis ja eile nägi ilmavalgust ka uus video, mille peaosas Curly Strings. Viimane neist sai üles võetud bändiliikme Taavet Nilleri kodus, kuid varasemad sessioonid on kollektiive viinud ka hobusekasvatusse, teatrisse ja raamatubaari. Projekti ühe eestvedaja ja kommunikatsioonijuhi Siim Ammoni sõnul on õige pea oodata ülesastumisi ka Micucu, flöödiduo Paberits & Tirmaste ning Viljandi bändi Ol’ Mill poolt.

„Meile meeldivad väga paljud eesti artistid ja usume, et nende loomingust võiks rohkem teada ka muu maailm. Lisaks oleme me kõik palju erinevaid välismaised sessioonide kanaleid jälginud ja avastasime, et Eestis on see meedium peaaegu täiesti kasutamata. Seega võib öelda, et Viljandi Vibes sündis loomulikust huvide ühildamisest eesmärgiga täita tühja kohta meie muusikamaastikul. Olukord on viimase paari aastaga küll paranenud, kuid meie muusikutel on endiselt väga vähe muusikavideosid. Vaadates kodumaiste festivalide kodulehti, kus artiste tutvustatakse, on neil väga harva mõni värske ja korralik video lisada,” selgitab Ammon, kust tekkis seltskonnal algne idee Viljandi Vibes’i ellukutsumiseks.

Kuigi Ammon tõdeb, et projekti nimi viitab kultuuriliselt kontsentreeritud õhustikule, mille nad Viljandist leidnud on, ei kavatse nad esinemiskohtade ja bändide valikul piirduda ainult Viljandi ja sealsete bändidega.

„Põhifookus jääb Viljandisse, sest siin on lihtsalt nii palju ilusaid kohti, kus võtteid teha ja mis muusikat visuaalselt täiendada võiksid. Tahame tuua fookust natuke Tallinnast eemale, kuid päris ilma selleta ei saa ka meie. Vastukaaluks saame oma Viljandi vaibi ka just endaga mujale kaasa viia ja teistega jagada. Tahame teha koostööd erinevate festivalidega ning juba seetõttu sõidame ka ise näiteks Tartusse, Narva ja Tallinnasse, täiesti võimalik, et kunagi võib meid leida ka Pärnust ja kust iganes veel. Kui olukord seda nõuab, siis oleme liikuvad ja paindlikud. Lähiajal näeb meie videotes kindlasti mõnda kirikut, kooli ja erinevaid kultuuriasutusi. Kohe, kui ilm seda võimaldab, kolime välja – Viljandi loodusrohkesse linnapilti, lossimägedesse, hoovidesse, rõdudele ja katustele,” räägib ta tulevikuplaanidest.

Millised on aga need bändid, kes Viljandi Vibes’i mõõdupuule vastavad? „Esiteks ei pea tegu olema üldsegi bändiga, ka koorid ja sooloartistid on meie jaoks teemas. Põhiline kriteerium on see, et muusika oleks uus, värske, põnev ja ambitsioonikas. Üritame võrdselt kaasata nii alustavaid ja tundmatuid artiste kui ka juba veidi suuremaid nimesid. Nende ühte kanalisse, kättesaadavasse ja mõnusasse formaati panemine aitab lihtsa vaevaga ka alustavatel artistidel hoogu saada,” lõpetab Ammon.

Vaata kõiki videosid siit.

Veel mõned päevad on võimalik Viljandi Vibes’i toetada ka Hooandjas, millest kogutav raha läheb filmimiseks vajaliku tehnika soetamiseks.