7. juunil esietendub Noblessneri kvartalis Jahtklubi teisel korrusel Von Krahli Teatri uuslavastus „Solarise needus”, misjärel peetakse Jahtklubi hoovis maha üks suur suvehingust täis pidu.

Elephants From Neptune. Foto: Renee Altrov

Elephants From Neptune. Foto: Renee Altrov

Universumis leidub planeet, mis suudab täita kõige salajasemaid soove. Mingil põhjusel ei suuda see Solarise-nimeline planeet aga vahet teha allasurutud hirmude ja hoolikalt peidetud unistuste vahel. Et inimkonda sellisest õuduste toast päästa, peab kosmosepsühholoog Kris Kelvin enda mälus tagasi minema oma surnud armastatu juurde ja taas läbi elama nende traagilise loo. Kas üksildane ja igatsev Jumal sai luua oma näo järgi midagi muud kui samasuguse igatseva ja üksildase inimese? Kas Jumala süü võib olla suurem kui inimese pärispatt? Mis on see olek, kui Jumal tahab inimeselt andestust paluda, aga tal puudub andeksanni mõiste? Need on küsimused, millega tegeleb Stanislaw Lemi romaani „Solaris” ainetel valminud „Solarise needus”, mille dramaturg on Taavi Eelmaa ja lavastaja Marianne Kõrver. Laval näitlejad Mari Abel, Ivo Reinok, Tõnis Niinemets, Taavi Eelmaa ning Andres Ots.

Kui „Solarise needus” on esietendunud, algab kell 22.00 Jahtklubi hoovis pidu, mis märgib Von Krahli Teatri, Von Krahli Baari ja Café Noble suurt suve avamist. Mereäärse peo melusse panustavad Elephants From Neptune, kelle jaoks on see saabuva suve ainus kontsert Tallinnas, lisaks DJ-de uljas kaardivärgi koosseisus Kersten Kõrge, Kaarel Valter (Kalamari Unioon), Robert Linna (Elephants From Neptune), Tõnis Hiiesalu (Välk) ja ka legendaarne DJ Von Krahli Teatri Näitleja.

Peo event Facebookis.