Seekord juba oma 15. sünnipäeva tähistav BMXi- ja rulavõistlus Simple Session toimub 18.–19. aprillil 2015 Tondiraba jäähallis.

Trey Jones Simple Sessionil 2014. Foto: Vince Perraud

Trey Jones Simple Sessionil 2014. Foto: Vince Perraud

Viimased kümme aastat on Simple Sessioni massiivset võistlusparki, võistlejaid ning publikut majutanud Saku Suurhall. Saabuv 15. Simple Session aga võõrustab publikut uues Tondiraba jäähallis. „15. sünnipäev on meie jaoks märgilise tähendusega ning nagu tänavasportlased otsivad oma linnas uusi kohti, mida proovida, on meie jaoks uus toimumiskoht põnevaks väljakutseks,”” kommenteeris Simple Sessioni peakorraldaja Mario Kalmre. Ta lisas, et kuigi toimumiskoht on uus ning sünnipäeva-aasta toob mitmeid huvitavaid uuendusi ja üllatusi, on kindlasti oodata Simple Sessionit oma tuntud headuses.

Võistlusele on taas oodata 180 tippvõistlejat üle maailma ning oma võimaluse saavad ka parimad Põhja- ning Baltimaade sõitjad.

Simple Sessionile eelneb kaks treeningpäeva (16. ja 17. aprill). Võistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 18. ja 19. aprillil: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid. Esmaspäeval, 20. aprillil avatakse üheks päevaks Simple Sessioni skatepark kõigile soovijaile.

Piletid Simple Session 15 üritusele tulevad müügile 8. detsembril.

Esimene Simple Session toimus 2001. aastal Tartus ning on sellest ajast kasvanud üheks maailma ekstreemspordikalendri oodatuimaks ja kajastatuimaks võistluseks. Võistlus toob kokku oma ala tipptegijad ja tõusvad talendid igast ilma otsast ning annab kohalikele rulatajatele ja BMXi ratturitele võimaluse võistelda maailma parimatega. Simple Sessionit peetakse üheks kõige rahvusvahelisemaks ekstreemspordisündmuseks maailmas – igal aastal osaleb võistlejaid umbes 30 riigist. Veebiülekanne võistlusest on ületanud juba miljoni vaataja piiri ning võistlust on lisaks kümnetele ajakirjadele ja veebiportaalidele kajastanud telekanalid Extreme Sports Channel, Eurosport2, ESPN, Fuel TV, Fox Sports ja MTV.

Simple Sessionit kantakse HDs üle võistluse kodulehel.