22.–23. veebruarini toimub Tallinnas Saku Suurhallis 14. korda Euroopa suurim ning maailma üks vaadatumaid ja rahvusvahelisemaid rula- ja trikirattavõistlusi Simple Session. Võistlustel osaleb hetkeseisuga kokku 188 valitud võistlejat 33st riigist üle maailma: 78 rulatajat ning 110 BMX-ratturit.

Adam Grandmaison ja Zack Yankush on jõudnud Tallinna. Foto: Simpel Session

Adam Grandmaison ja Zack Yankush on jõudnud Tallinna. Foto: Simpel Session

Ühtede nimekaimate võistlejatena asuvad BMXis mõõtu võtma Garrett Reynolds (USA), Dan Lacey (GBR), Kevin Peraza (MEX), Drew Bezanson (CAN), Michael Beran (CZE) ja Bruno Hoffman (GER). Rulatajatest Ryan Sheckler (USA), Ryan Decenzo (CAN), Greg Lutzka (USA), Micky Pappa (CAN) ja Ryo Sejiri (JPN).

Kõrvuti maailma nimekaimate tippvõistlejate ja tõusvate tähtedega pääsevad võistlema ka parimad Põhja- ning Baltimaade sõitjad, kes on oma pääsme stardinimekirja lunastanud läbi kvalifikatsioonivõistluste tulemuste, mis toimuvad tänaseks peale Eesti juba kuues riigis: Rootsis, Soomes, Venemaal, Lätis, Leedus ja Poolas.

Eestlastest asuvad rulasõidus võistlema 13 parimat eelvõistlustel kvalifitseerunud sõitjat: Egbert Pahhomov, Nils-Eerik Vesberg, Kristo Õismets, Kristjan Eier, Sergei Zorin, Raul Urberg, Rain Lindemann, Tim Prozorov, Toomas Seppänen, Kristjan Prik, Aleksandr Tubin, Sergei Semitsev ja Romario Siimer.

BMX-is lähevad platsile 12 Eesti parimat trikiratturit: Silver Soonik, Enrico Orobko, Rain Robert Randväli, Taavi Tarmas, Kaarel Pütsep, Talis Viirpalu, Kristjan Aasmäe, Erik Orgo, Oliver Kurbas, Joosep Nilk, Rasmus Paimre ja Andres Lainevool.

Ainsa naisena asub enam kui 180 noore mehe seas võistlema kahekordne X-Gamesi kuldmedalist, hetke juhtiv naisrulataja maailmas, 20-aastane brasiillanna Leticia Bufoni. Tegemist on esimese korraga, kui naissõitja asub Simple Sessioni meeste klassis võistlema. Sao Paulost pärit, kuid nüüd Kalifornias elava Bufoni tähelepanuväärsem võistlusajalugu ulatub aastasse 2007, mil ta oli kõigest 14-aastane. Järgnesid kõrged kohad maailma ühel nimekaimal rulavõistlustel Tampa Am ning esikohad Maloof Money Cupil 2009 ja 2010. Kui aastal 2009 jäi Leticia X-Gamesi naiste rula tänavasõidus kuuendale kohale, siis 2012. aastal võitis ta Los Angeleses toimunud X-Gamesi etapil juba hõbeda, läinud aastal aga lausa kaks X-Gamesi esikohta.

Nagu igal aastal, on selgi korral Simple Sessioni keskmes unikaalne ja massiivne võistluspark, mille disainis tunnustatud disainer Nate Wessel, kelle käe all valmivad ka suurvõistluste X-Gamesi ja ekstreemspordimeka Woodwardi väljakud.

Võistlejate ja publiku meeleolu hoiavad üleval BMX-i päevajuhid kommentaatorid Zack „Catfish” Yankush ja Darryl Nau ning skeidis Dave „Double D” Duncan ja Tim O’Connor.

Kogu võistlus on täismahus jälgitav Simple Sessioni toodetava HD-veebiülekande vahendusel võistluse kodulehel session.ee, finaale kannab üle ka RedBull.tv. Läinud aastal vaatas Simple Sessionit üle miljoni inimese ning Simple Sessioni live-ülekanne jõudis esimese spordiülekandena Euroopas 50 miljoni kasutajaga XBOX-i konsooli.

Simple Sessioni võistlustele eelnevad kaks treeningpäeva (20. ja 21. veebruar). Võistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 22. ja 23. veebruaril: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid. Pärast võistlusi, 24. veebruaril on Saku Suurhalli rajatav hiiglaslik ning vaid üheks korraks ehitatud võistluspark avatud kõikidele huvilistele.

Simple Session sai alguse aastal 2000 Tartus ning on pärast 2004. aastal Saku Suurhalli kolimist kasvanud üheks maailma ekstreemspordikalendri oodatumaks ja kajastatumaks võistluseks. Igal aastal kajastavad võistlust erialaväljaanded kõikjal maailmas, lisaks on saated ja saatelõigud võistlustest jõudnud telekanalite Extreme Sports Channel, Eurosport, ESPN, Fuel TV, Fox Sports ja MTV eetrisse.

Vaata ürituse täpset ajakava siit.