Laupäeval, 23. septembril algusega kell 19 on Rundumil külas kirjanik ja kuraator Alberto García del Castillo, kes loeb katkendeid oma viimasest raamatust „Merman“ („Merimees”). Pühapäeval toimub samas kohas Castillo loomingulise kirjutamise töötuba.

Alberto García del Castillo. Foto: press

Alberto García del Castillo. Foto: press

Merman“ on queer reisikiri autori paadiretkest mööda Belgia siseveeteid koos laulja ja merimehe Steev Lemercier’ga, kaaslasteks kass Chanel ja koer Dolce. Lugemine algab laupäeval täpselt kell 19:30.

Pühapäevast töötuba ilmestavad filmi- ja tekstikatked Prantsuse geiaktivisti ja kirjaniku Guy Hocquenghemi (1946–1988) elust. Ingliskeelses töötoas osalemiseks palutakse registreerida hiljemalt reedeks, kirjutades aadressile rundumspace@gmail.com.

Castillo kirjutab nii tõsielul põhinevaid tekste kui ka ilukirjandust kogukondade, feminismi ja queer-teemadel, esitab nii enda kui ka teiste loomingut ning teeb koostööprojekte mitmetes eri vormides. Tema tekste on avaldatud ajakirjas Girls Like Us, ta on raamatu „Midpoint“ (Théophile’s Papers, 2016) kaastoimetaja ning Shelter Pressi poolt välja antud novellide „Merman“ (2017) ja „Retrospective“ (2014) autor. Koos Marnie Slateriga kureerib ta ka veebipõhist näitusekeskkonda Buenos Tiempos, Int.

Loe raamatuesitluse kohta ja loomingulise kirjutamise õpitoa kohta lisa Fotokuu kodulehelt.