Austraaliast pärit, kuid aastal 2013 Berliini kolinud post-wave’i trio Ascetic avaldas oma teise kauamängiva 2015. aasta talvel. Nüüd on selle plaadi kaks esimest lugu antud üle techno– ja noise-muusikale keskenduvale Saksa plaadileibelile Instruments of Discipline.

Tulemuseks on EP, millel mõlemad lood on saanud kaks uut töötlust – algne materjal on demonteeritud ning sealt leitud elementide peale ehitatud neli agressiivset industriaalimaigulist remiksi.

Introle „Utterings” on andnud uue hingamise Ancient Methods ning Phase Fatale. Mõlemad on valinud algmaterjalist kasutamiseks krigiseva kitarri ja meeleheitliku vokaali ning ehitanud nende ümber jõulise elektroonilise kesta, mis sobib igale peole, kus on kavas dark electro ja techno.

Loo „Exegesis” on võtnud ette kreeka päritolu Unhuman ja Luna Violenta, kelle taustast pole palju teada, ja siin lähevad asjad üpriski huvitavaks. Unhuman on muutnud algmaterjali väga konkreetseks tantsumuusikaks, milles kõlab helisid, mis ei oleks kohatud ka mõnes power-elektroonika palas. Plaadil olevatest radadest on see vast kõige jõhkram andmine.

Luna Violenta viib asja hoopis teise suunda. Originaali bassiintrot on kasutatud tunduvalt võimsamalt – võiks arvata, et kõlab hoopis mõni Godfleshi lugu. Sealt edasi arenev rusuv noise’i ja dark ambient’i hübriid muudab selle kindlasti plaadi kõige omanäolisemaks tööks, kuid tooni ja emotsiooni tõttu ei kõla see sugugi sobimatult.

Nelja esitaja remiksid sobivad hästi kokku – kõik on jätnud algsele materjalile selgelt oma jälje, kuid siiski on näha, et ehkki idee sellest, milline nende endi muusika kõlapilt täpselt olema peaks, on kohati erinev, jagavad nad samu esteetilisi väärtusi.