Kino Sõprus jätkab 2018. aastal autorikino sarjaga, mille uus alapealkiri on „Piiririkkujad” ning uus kuraator filmispetsialist ja -kriitik Karlo Funk. Täna, 13. veebruaril kell 21 saavad huvilised näha prantsuse režissööri Robert Bressoni 1959. aasta filmi „Taskuvaras” („Pickpocket”).

Kaader filmist „Taskuvaras”

Kaader filmist „Taskuvaras”

Robert Bresson kujundas prantsuse autorifilmi enne autorifilmi väljamõtlemist. Pärast teist maailmasõda kuni uue laine tulekuni püüdsid tema filmid kino minimaliseerida, jättes kõrvale kõik liigse. Ka „Taskuvaras” on märgatav taotlus vabaneda näitlejast, kustutada filmi teatraalsed väljendusvahendid ja jõuda oluliseni. Erinevalt teistest mõjukatest režissööridest ei teadnud ta väidetavalt sageli, miks stseenid leiavad just sellise lahenduse.

„Taskuvarga” peategelane on iseteadlik noormees Michel, kes omandab taskuvarga oskused osalt hasardist, osalt oma põhimõtetest lähtuvalt. Michel on kindel oma valikutes, kuid teadlik ka riskidest ja vältimatust vahelejäämisest. Kassi-hiire mäng politseinikuga viib ta aga ootamatu lunastuseni.

Lisainfot leiad Sõpruse kodulehelt.