25. augustil toimub Tallinna uue loomingulise elu südames – Balti Jaama Turu Kõrval, Depoo alal esmakordselt Kõva Karneval, mis on segu alternatiivsest muusikast, toidust, kujutavast ja etenduskunstist, vintage-turust ning paljust muust.

Holy Motors. Foto: press

Holy Motors. Foto: press

Kõva Karnevali eesmärk on tuua kokku inimesi olenemata vanuserühmast, rassist, seksuaalsusest, kultuuride erinevustest või muusikalisest eelistusest ning tekitada Londoni või Rio karnevali energia pealinna keskmes.

Kõva Karneval saab avapaugu 24. augusti õhtul klubis HALL, kus toimub ürituse eelpidu ning kus astuvad üles UK elektroonilise muusika duo Demdike Stare, saksa veidra techno duo Annanan, eesti reiviskeene legend Caater jpt.

Tõeline 24-tunnine möll läheb aga lahti 25. augusti hommikul kell 10 Balti Jaama turu Depoo alal, kus tasuta päevaprogrammi sisustavad live-muusika ja DJ-lavad, tantsulava, skatepark, lühifilmide kino, vintage-, mööbli- ja disainiturg, erinevad töötoad, installatsioonid ning baarid ja toitlustusalad.

Üles astuvad S4U (UK), Asquith (UK), DJ Normal 4 (DE), Holy Motors, Zahir, Mick Moon & Yasmin jpt.

Ürituse ajal saab nautida kümmet erineva temaatika ja atmosfääriga lava. Pealaval näeb mitmeid värskeid bände ja sooloartiste Eestist, Venemaalt, Lätist ja Ühendkuningriikidest, varieerudes stiililiselt rokist ja soulist kuni džässi, räpi ja pungini välja.

Jamaica vaibi toob kvartalisse iseehitatud helisüsteemiga kohale saabuv I-FI Soundsystem, kelle relvadeks on vinüülid rariteetse dub– ja reggae-muusikaga. Pärast kella viit õhtul võtavad samal laval teatepulga üle kohalikud ja Berliini DJd, kellelt on oodata tänavareivi hümne. Dnb austajad leiavad oma koha aga trummi ja bassi koridoris, kus plaate keerutab 100% kodumaine talent.

Lisaks roomab Kõva Karneval ka erinevatesse Depoo piirkonnas asuvatesse toidukohtadesse, baaridesse ja ettevõtetesse. Stella Soomlaisi Stuudios saab näiteks kuulda luulet, spoken word’i ja akustilisi etteasteid, barbershop’is Rude Rats lasta aga endale rockabilly ja džässi taustal pähe lõigata uue soengu.

Renardis ja One Sixtys kõlavad souli ja suvehelid, Näljase Põdra kohvikus näeb PÖFFi kureeritud animatsiooniprogrammi ja indie-lühifilme ning päeva lõpus haarab ohjad enda kätte Silent Cinema, kus klassikalisi tummfilme saadab kaasaegne elektrooniline live-muusika. Svetas ootab külastajaid aga mängude maailm.

Kui tahtmine endal muusika tegemises ja mängimises käed valgeks saada, saab osa võtta DJ-workshop’ist või lüüa kaasa kitarri, basskitarri ja trummide mängimise õpitoas.

Eraldi lava pannakse püsti kõikidele tantsukunsti armastajatele, kus näeb kohalikke tantsijaid ja koreograafe, ent avaneb ka võimalus endale töötubades mõne tantsustiili põhitõed selgeks teha.

Õhtusel ajal jätkub karneval piletiga ning endiselt mitmes erinevas lokatsioonis. Balti Jaama parklas on oodata reivi, kus rivis kohalikud ja välisartistid ning Sveta Baari võtavad üle veidi troopilisemad ja tsillimad helivõnked.

Näljase Põdra kohvik muutub öösel rokibaariks ning Peatus on Radio EKA ehk REKA päralt, mis tähendab vaid üht – uus generatsioon on kohal, et anda aimu moodsa alternatiivse tantsumuusika hetkeseisust. Kui aga tossud katki tantsitud või vaja hinge tõmmata, saab end asutada eksperimentaallavale, kus ambient’i, eksperimentaalsete helide ning visuaalide saatel uus päev vastu võtta.

Lisainfot leiad Facebookist.