Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakond avab koostöös Lusófona Ülikooli ja Screen Academy Scotlandiga uue filmikunsti magistriõppe programmi, mis pakub tõeliselt rahvusvahelist õpikeskkonda.

Kolm kooli — Lusófona Ülikool Lissabonist, Screen Academy Scotland Edinburghist ja Balti Filmi- ja Meediakool Tallinnast — ühendasid oma jõud, pakkumaks üheskoos kuuel filmikunsti erialal kõrgetasemelist õpet ning rahvusvahelist õpikeskkonda. Tudengeid võetakse vastu režii, stsenaristika, produktsiooni, operaatoritöö, montaaži ja helirežii erialal. Õpe kestab neli semestrit ning on jagatud kolme riigi kolme partnerülikooli vahel.

Sel aastal laekus 249 avaldust 72 riigist, neist viis Eestist (neli BFMist). „Vastuvõtu tulemused on meie jaoks äärmiselt positiivsed, eriti võttes arvesse, et tegemist on esimese vastuvõtuga,” lausus BFMi filmikunsti lektor Elen Lotman.

Õppimise, millest saavad osa ka Eesti tulevased filmitegijad, muudavad eriliseks rahvusvaheline koostöö, väga erineva kultuuritaustaga tudengid ning erinevate riikide ülikoolide tahe panustada oma haridustavade ning asjatundlike õppejõududega.

Lisainfot vaata siit.