Laupäeval, 15. juulil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumis esimest korda muusikafestival Mägede Hääl.

TOMM¥ €A$H. Foto: press

TOMM¥ €A$H. Foto: press

Festivalil, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa võlu ning luua publiku jaoks positiivne seos selle koha ja nüüdiskultuuri vahel, seatakse kontsertideks üles neli lava ning allmaakino.

Festivali programmist leiab üle neljakümne artisti kodumaalt ja mujalt, kelle eesrindlik ja inspireeriv looming lööb kõlama kunagise kaevanduse tehismaastiku. Välismaistest nimedest astuvad festivalil üles UK eksperimentaal-elektroonik Dave I.D., juba kevadel oma techno-banger’itega tallinlasi tantsitanud nthng Hollandist ning lisaks põnevaid alternatiivseid bände nagu JARS Venemaalt, Les Spectrales Lätist ja Fate VS. Free Willy Soomest.

Kohalikest saavad sõna esimest korda Ida-Virumaal üles astuv TOMM¥ €A$H, Röövel Ööbik, Gorõ Lana, St. Cheatersburg, Holy Motors, Cosmonaut, Punch, Ajukaja ehk Raul Saaremets, Florian Wahl ja paljud teised.

Koostöös kinoga Sõprus näeb üheks festivaliõhtuks rajatavas allmaakinos filme „Liberation Day” (2016, Läti/Norra, rež. Ugis Olte ja Morten Traavik), „Nõukogude hipid” (2017, rež. Terje Toomistu), „Tuhamäed” (2017, rež. Ivar Murd), „Poissmees ja Volga” (2014, rež. Aljona Suržikova) ning „Eldoraado” (1971, rež. Ülo Tambek).

Ja Kohtla-Nõmmele saab saab Balti jaamast täiesti vabalt rongiga!

Üritus Facebookis.