Täna kell 15.00 lõppes lugude esitamine konkursile Eesti Laul 2014, kuhu saadeti kokku rekordilised 189 muusikapala. Juba sel neljapäeval asub tööle žürii, et selgitada välja 20 parimat, kes asuvad võistlusesse poolfinaalides. Kõik poolfinalistid avalikustatakse ETV „Ringvaate” saates 12. detsembril.

„Eesti Laul toimub sel aastal juba kuuendat korda ja on alati olnud avatud kõikidele Eesti muusikutele. Et laule on sel aastal laekunud rekordarv, annab tõestust Eesti Laulu vajalikkusest ning olulisusest. Tänusõnad kõikidele, kes oma muusika meile saatsid. Nüüd töö alles algab,” rääkis Eesti Laulu produtsent Heidy Purga.

Suur hulk laule esitati viimasel tunnil. Telemaja fuajees oli näha tuntud ja armastatud artiste, osalejate nimistusse lisandus ka uusi üllatajaid.

Eelmisel aastal esitati võistlusele 157 uut lugu. Koos täna laekunud lauludega on kuue aasta jooksul konkursile esitatud 910 muusikapala.

Konkursi ajakava:

Žürii valib esitatud laulude hulgast 20 parimat, need tehakse avalikuks hiljemalt 13. detsembril 2013. Esimene poolfinaal on 14. veebruaril, teine poolfinaal 21. veebruaril. Finaal toimub 1. märtsil 2014 Nokia Kontserdimajas.

Lisainfot Eesti Laulu kohta vaata siit.