Eile, 16. veebruaril kuulutati Londonis pidulikul auhinnagalal välja International Fashion Showcase 2014 (IFS) võitjad. Teist korda järjest valiti 27 riigi hulgast parimaks Eesti väljapanek, mis on märkimisväärne tunnustus eesti moedisainile. Eestit esindasid IFS’il Marit Ilison, Kärt Põldmann, Jo Nurm ja Sille Sikmann.

„Fashion Now: Estonia”. Kuraator: Tanel Veenre. Foto: Hannah Laycock

„Fashion Now: Estonia”. Kuraator: Tanel Veenre. Foto: Hannah Laycock

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse.

Žürii sõnul sidus Eesti väljapanek väga oskuslikult ja maitsekalt ühtseks tervikuks meie ajaloo ja tänapäeva, tuues fookusesse noored ja andekad disainerid ja nende loomingu. Žürii esinaise, USA Vogue toimetaja ja ühe maailma hinnatuima moeajakirjaniku Sarah Moweri kommentaar Eesti väljapanekule oli: „Mindblowing!”

Eesti näitus paikneb sel aastal koos viieteistkümne riigiga ühisnäituse pinnal, mis asub Londoni moenädala keskuse Somerset House’i vahetus läheduses.

Eesti Disainikeskuse projektijuhi Sirli Nõmme hinnangul on International Showcase suurepärane võimalus ekspordiga alustavatele moedisaineritele, et sõlmida olulisi kontakte sisseostjate ja rahvusvahelise pressiga Londonis.

Eesti Londoni saatkonna kultuurinõuniku Kristel Oitmaa sõnul näitab žürii käesoleva aasta otsus, et eesti moedisainerid on rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised ning on äärmiselt oluline jätkata projektide elluviimisega, milles oleme tõestanud oma professionaalsust.

Eesti näitus „Fashion Now: Estonia” jääb avatuks 23. veebruarini.