Laupäeval, 2. juunil toimub EKKMi hoovis ja katuste all juulikuus Hiiumaal Sõru sadamas aset leidva Kalana Saundi eelfestival. Eelpeo piiri tagant saabuvateks külalisesinejateks on Superstar & Star ft. Tapes ning PLO Man.

Superstar & Star. Foto: press

Superstar & Star. Foto: press

Superstar & Star on Ameerika Ühendriikides tegutsev kodudisko ja glamuurse lo-fifunk’i kuningas, kelle muusikat on välja andnud festivali Kalana Saund taga seisev eesti plaadifirma Porridge Bullet. Kariibi juurtega vokalisti ja tantsijat Superstar & Stari toetab laval muusikaliste taustadega inglasest tantsumuusikasepp Tapes. Muusikud saabuvad live-show’ga Tallinnasse ühise Euroopa turnee raames.

Teine peaesineja, PLO Man on Berliinis pesitsev DJ ja produtsent, kes on andnud oma nägemusega uue hingamise deep house muusikale. Plaadifirma Acting Press boss on hinnatud ja ekstraklassi maitsega DJ ning astub EKKMis üles maratonsetiga.

Kontsertidega astuvad Kalana Saund eelfestivalil lavale ka eksperimentaalmuusik Mihkel Kleis klubimuusikaprojektiga Ratkiller ja uue kooli jungle’it viljelev duo Kitchen Brothers.

DJdena kuuleb ja näeb puldi taga veel Raul Saaremetsa, Lill Slimmi ja Tapes’i.

Spetsiaalse Kalana Saundi eelfestivali menüü valmistab peo jaoks Curated by Bakerman.

Kalana Saund 2018 põhifestival toimub 26.–29. juulini Sõru sadamas, Hiiumaal. Esimest korda kuuleb sel suvel festivalil ka välismaiseid artiste, kellest seni festivali poolt välja kuulutatutest on tuntumad nimed Lone, Dashychira ja Jimmy Winkles. Kogu kava teeb festival teatavaks järgmisel nädalal.

Üritus Facebookis.