„Himmelbjerget” on Erki Pärnoja, laiemale avalikkusele tuntud kui Ewert and The Two Dragonsi kitarristi esimene sooloalbum. EPlt leiab kuus originaallugu, kus teevad Pärnoja kõrval kaasa rootslane Filip Leyman klahvpillidel ning taanlane Ulrik Ording löökpillidel, kellega Pärnoja musitseerib üheskoos eesti-rootsi-taani bändis MaiNekk.

Albumi pealkiri pärineb taani keelest ning tähendab tõlkes Taevamäge, mis viitab veekogudest ümbritsetud künkale looduskaunis Kesk-Taanis.

Pärnoja on õppinud muusikat nii Eestis kui ka Rootsis ning olnud mõjutatud üsnagi mitmetest muusikastiilidest, mistõttu varieeruvad žanrid rokist džässini. Olgugi et kuulaja võib märgata mõjutusi draakonitelt või sarnasust MaiNekkiga, on „Himmelbjerget” eraldiseisev ning eksperimenteerib kusagil nende kahe vahepeal – albumilt kuuleb sumedat akustilist kitarri, efektipedaalide võlusid, intensiivsust ja sisemist rahutust, mis käivad käsikäes melanhoolse popiga.

Plaadi avab samanimeline esiksingel, mis viib kuulaja unistavale retkele Taani küngastele. Ilmselt jalgrattaga ja päikesepaistel. „Galopp” on albumi kõige tempokam pala, mis peidab endas ootamatuid lahendusi. „Aeglane aeg” on seevastu rahulik ning jätab su kusagile Himmelbjerget’ tippu vaatetorni jalgu kõigutama ning ümberkaudset loodust imetlema. Minimalistlikult täidlane, milles pole midagi üleliigset.

EP lõpetab „Vesi”, mille huvitavad harmoonilised lahendused, intensiivsus ning kasvamine jätavad loo lõppedes justkui hingetõmbe poolikuks ning tahavad plaadi uuesti algusest mängima panna.