Veiko Õunpuu mängufilm „Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” on valitud maineka Melbourne’i rahvusvahelise filmifestivali programmi. 1952. aastal asutatud filmifestival on üks vanemaid maailmas ja kestab sel aastal 31. juulist 17. augustini.

Filmi „Free Range” võtted. Pildil Jaanika Arum (Susanna). Foto: Maxim Mjodov

Filmi „Free Range” võtted. Pildil Jaanika Arum (Susanna). Foto: Maxim Mjodov

„Free Range’i” festivalituur on filmi siiani viinud kolmele kontinendile – Euroopasse, Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse. Nüüd jõuab linateos lisaks Austraaliale ka Aasiasse Jeruusalemma rahvusvahelisele filmifestivalile. Festival leiab aset 10.–19. juulil.

Suviste festivaliosaluste seas on lisaks ka Karlovy Vary filmifestivali programm „Another view” (4.–12. juuli) ning Serbia filmifestivali Palic programm „Parallels and Encounters” (19.–25. juuli). Palici filmifestivalile sõidab filmi esindama naispeaosatäitja Jaanika Arum.

„Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” alustas oma festivalituuri maineka Berliini filmifestivali huvitavamate ja omapärasemate filmide kõrvalprogrammis „Foorum”. Sealt edasi oli festivalide huvi filmi vastu suur. Film on nüüdseks linastunud juba kahekümnel rahvusvahelisel festivalil ja pälvinud kolm auhinda.

Veiko Õunpuu „Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruku raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas. Kui uudis teda tabab, on ta just äsja vallandatud oma töökohalt ajalehe juures ja kavatseb täielikult pühenduda kirjandusele.

Läinud aasta augustis Müürilehes ilmunud „Free Range’i” teemalist intervjuud Veiko Õunpuuga loe siit.