Juulis algavad Saaremaal uue mängufilmi „Roukli” võtted. Filmi režissöör on Veiko Õunpuu, filmis mängivad Mirtel Pohla, Juhan Ulfsak, Meelis Rämmeld, Lauri Lagle, Eva Klemets ja Peeter Raudsepp. Esmakordselt Eestis kogutakse kogu filmivõteteks vajalik eelarve ühisrahastusplatvormi Hooandja abil.

Veiko Õunpuu. Foto: Pilleli Läets

Veiko Õunpuu. Foto: Pilleli Läets

Veiko Õunpuu sõnul soovib ta koos näitlejatega Hooandja kaudu raha koguda loomingulistel põhjustel. „Me leiame, et sõltumatus institutsioonidest võib meile anda suurema loomingulise vabaduse,” ütles Õunpuu. „Saame ise määrata oma töörütmi. Näitlejatel on võimalik rohkem mängida, neil on suurem loominguline liikumisruum. Vajadusel saame muuta stsenaariumi, stseene ja arenguid.”

Mirtel Pohla sõnul on olulisim katsetamisruumi suurus. „Meie võtete rütmi ei määra kellaaeg, vaid meie enda tahtmine. See on spontaansuse ja loomingulisuse jaoks hädavajalik.”

Hooandjas soovitakse koguda 15 000 eurot. Õunpuu sõnul sellest piisab. „Saame teha võtted ning montaaži. Minu teada tehakse sel moel filmi Eestis esmakordselt ja ma pole kuulnud, et mujalgi maailmas see väga levinud oleks. Loodan väga, et inimesed on valmis olema uue filmi kaasloojad.”

Filmile saab hoogu anda siin.