Euroopa suurim ekstreemspordivõistlus Simple Session veab igal aastal Eestisse kokku sadu selle ala harrastajaid nagu Meka palverändureid. 18.–19. aprillil pühitsetakse sisse uhiuus Tondiraba hall ning sealhulgas peetakse ka oma 15. sünnipäeva, mistõttu ongi aeg nostalgitsemiseks – ürituse korraldajad panid kokku parimad hetked ja detailid Simple Sessioni ajaloost.

Rulataja Erki Lastik omas elemendis. Foto: Tanel Tepper

Rulataja Erki Lastik omas elemendis. Foto: Tanel Tepper

1. Üle viiekümne riigi tipprulatajad ja rattamehed igast maailmajaost, kes on aastate jooksul Simple Sessionil käinud. Ja kõik, kes on käinud, sõitnud, õnnestunud, kukkunud, ellu jäänud, pidutsenud, hänginud, mänginud, vaadanud, kaasa elanud, toetanud, korraldanud, asjatanud. Liiga palju toredaid inimesi, et eraldi üles lugeda. One LOVE!

2. Suurhalli (sel aastal siis Tondiraba) kuiv õhk, saepuru- ja värvihõng ning ehitajate magamata näod päev enne Sessionit. Tähendab, et kohe läheb madistamiseks.

3. Energiast ning ootusärevusest pulbitsev 5000-pealine publik vahetult enne pühapäevaõhtust BMXi finaali. Hulluvad MCd, adrenaliinist paks õhk ja teadmine, et kohe hakatakse retsi panema. See ettearvamatu jõud, mis siis valla pääseb, on kõvem kui nii mõnelgi rokk-kontserdil.

4. BMXi-tiimi Subrosa filmi „Get Used To It” esikas kinos Sõprus, mille 210 istekohaga saali mahtus peaaegu 400 tulihingelist fänni. Muljetavaldav!

5. Simple Sessioni reklaamide loomingulised fotoshuudid. Näiteks värske kollaboratsioon Renee Altroviga või aastatetagune koostöö Tanel Tepperi ja Timo Tootsiga.

6. India stiilis linna ja halli vahelised massibussisõidud. Triiki täis lõõtsbussi mahub sadu lõbusaid inimesi ja rattaid ning ühel korral oli seal võimalik kogeda striptiisi ameerika õhtujuhi kompleksivabalt California sõbrannalt.

7. 2010. aasta rulasõidu võitjal, prantslasel Adrien Bulardil õnnestus enne auhindamist politseile kuskil nurga taga puruga vahele jääda ja auhinnatseremooniale saabus mees käed raudus, millest ta õnneks medali kättesaamise hetkeks korraks vabastati, ning peatselt lasti ta ka vahi alt välja. Aga skandaal ei vaibunud Elu24s veel mitu päeva ja Sessioni logo sai kanepilehtedega redisaini. (Diskleimer: korraldajad ei kiida muidugi heaks!)

8. BMXi-legendide Sessionil võõrustamine. Kui aastaid tagasi käisid kohal lapsepõlveiidolid Dave Mirra, Joe Rich, Cory Nastazio ja teised, siis oli ikka veidi ebareaalne tunne küll. Nüüdseks on pea kogu maailma BMXi-skeene väärt profid nii tänavasõidumaailmast kui pargivõluritest Eestis käinud. Raskem on nimetada neid, kes ei ole. Samuti rulasõidulegendid Sessionil, eriti need mõned, kes muidu eriti üldse võistlustele oma underground’i olemisega nägu ei näita. Karvikutest rokkstaaridest kuni multimiljonäridest räppariteni välja.

9. Uljad sõiduliinid unikaalses pargis, mida isegi pargi disainer ei ole osanud ette kujutada, ja uhiuued trikikombinatsioonid, mida sõitjad kaua on harjutanud ning just Simple Sessioni publiku ees esimest korda purki saanud. History in the making!

10. Pühapäevased legendaarsed viimase päeva „ei taha lõpetada” äftekad. Kõikidel aastatel, alati. Ja otsa välja teenitud esmaspäevahommikune lõõgastumine Lasnamäe 24 tundi avatud Klondaiki spaakompleksis. Koht, kus meid võtab alati vastu stoilise olemise, vunts-lenkstangi ja kikilipsuga härra Adminn ning kus on mitmel korral basseinis ja saunas pingelangust leevendatud. Festivalijärgsest puhkusest tuleb lugu pidada.