3.–7. märtsil toimub juba viiendat korda feministlik festival Ladyfest, mis täidab nädala õpitubade, filmide, vestluste, etenduse, muusika ja peoga. Kinos Artis linastuvast festivali filmiprogrammist leiame üksnes naisrežissööride teosed.

Kaader filmist „Sobilik käitumine”

Kaader filmist „Sobilik käitumine”

Festivali filmiprogrammi avab homme, 3. märtsil kell 19.30 mullu Suurbritannias valminud komöödiasugemetega draama „Sobilik käitumine”, mille režissööriks ja peaosaliseks on tõusev täht Desiree Akhavan. Ta kehastab noort naist New Yorgis, kel on raske olla korraga hea tütar oma Iraanist pärit vanematele, poliitiliselt korrektne biseksuaal ja moekates kohtades kruiisiv hipster. Film jõuab pärast festivalilinastust ka pikemalt kinoekraanidele.

Programmi jätkab kolmapäeval, 4. märtsil Süürias USA režissööride käe all valminud dokumentaalfilm „Valgus tema silmis”. Filmi peategelane Houda al-Habash asutas Damaskuses esimese koraanikooli naistele juba 17-aastaselt. Kasutades koraanis sisalduvaid õpetusi, julgustab ta õpilasi püüdlema parema hariduse, töö ja ühiskondliku elu poole.

Filminädal jätkub neljapäeval, 5. märtsil Argentina noortefilmiga „Atlantis” kahest õest, kes lämbel suvepäeval endale tegevust otsivad. Vihma saabudes on õdede elus nii mõndagi jäädavalt muutunud.

Festivali filmiprogrammi lõpetavad kaks filmi, mis võitsid auhindu möödunud aasta Pimedate Ööde Filmifestivalil. Reedel, 6. märtsil on kavas peaosalisele Kalki Koechlinile parima näitlejanna auhinna toonud „Margarita, kõrrega”. See räägib noorest India naisest Lailast, kes ei lase füüsilisel puudel takistada eneseteostust, mis viib ta New Yorki ja toob ta ellu esimese suure armastuse.

Filmiprogrammi lõpetab laupäeval, 7. märtsil Just Filmi noorteprogrammi rahvusvahelise žürii eriauhinna saanud Austraalia film „52 teisipäeva”, milles 16-aastane Billie peab kohanema oma ema soovahetusega, otsides samas väljundit oma tärkavale seksuaalsusele.

Täispikkade filmide eel linastuvad Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis valminud lühidokumentaalfilmid „Määratlemata” (rež. Paula Vals), „Rummu räpp” (rež. Paula Maria Vahtra ja Kristina Amor) ja „Hetk Ulkaga” (rež. Kaisa Sammelselg ja Gerli Nõmm).

Filmid on inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega, filmidel „Sobilik käitumine”, „Margarita, kõrrega” ja „52 teisipäeva” on ka eestikeelsed subtiitrid.

Filmide kohta loe lähemalt LadyFesti filmiprogrammist.

Kogu festivali programm on saadaval siin.