Alates homsest, 18. oktoobrist kuuleb Vikerraadios laupäeviti kell 12.05 kultuurimagasini „Vasar”, kus saatejuhid Urmas Vadi ja Peeter Helme vaatavad enda sõnul vabalennult kultuurimaailma olulistele sündmustele ja nähtustele.

Urmas Vadi, Ott Karulin ja Peeter Helme „Vasara” stuudios. Foto: Vikerraadio

Urmas Vadi, Ott Karulin ja Peeter Helme „Vasara” stuudios. Foto: Vikerraadio

Nähtuseks võib olla mõni raamat või näitus, aga ka artikkel või Facebookis välja öeldud mõte. Stuudiosse kutsutakse inimesi, kellega neil teemadel rääkida, mõtteid vahetada, kui vaja, siis kasvõi solvumiseni vaielda.

Esimeses „Vasaras” võetakse koos ajalehe Sirp peatoimetaja Ott Karuliniga läbi mõned Sirbis silma jäänud teemad. Martin Liivandi möödunud nädalal ilmunud loo „Vabandus, vendlus… sõsarlus?” pinnalt käsitletakse videomänge ja sugudevahelist võrdust neis, jõudes välja põlvkondade teemani. Vaadeldakse P. I. Filimonovi esseed „Pidu, mis on alati sinuga, isegi siis, kui sa seda ei taha”, mis räägib Eesti riigi mõttest. Arutletakse Lauri Kiige juhitud vestlusringi „Antropoloogid puurivad Ida-Euroopa uusrahvuslusi” põhjal rahvusluse, riigi ja jällegi põlvkondade vahekordade üle. Saate lõpus loeb ühe-minuti-arvustuse Meelis Oidsalu. Kõlab Ele ja Kaja Kõlari muusika.

„Vasara” kaasautor on Urve Eslas.