Homme, 31. märtsil kell 18.30 avab Gabo Manchano pop-up galerii Londonis asuvas Leydeni galeriis eesti kunstnike grupinäituse „Error/Viga”.

Näituse plakat

Näituse plakat

Näitusel osalevad eesti kunstnikud Lilian Hiob (Tallinn), Saskia Järve (Tallinn), Mauri Gross (Tallinn), Gerli Kont (Barcelona) ja Ulla Juske (London), kes vaatlevad ja analüüsivad läbi joonistuse, maali, fotograafia ja installatsiooni meid ümbritsevaid „vigu”. Kunstnikud pööravad oma töödes tähelepanu kommunikatsiooni käigus tekkivatele erinevatele tõlgendustele, unistuste ning reaalsuse omavahelisele vastuolule, kunstiteose väärtuse kujunemisele, absurdsetele vahenditele meeste tähelepanu vältimiseks ning ilule, millega vead meid ümbritsevat keskkonda rikastavad.

Näituse kuraator Karolin Ott peab oluliseks näituse ambivalentsust: „Kuigi vigu peetakse enamjaolt ärritavaks või millekski, mida tuleks kohe parandada, siis paradoksaalsel kombel lisavad nad meie igapäevase rutiini segamisega ka elule põnevust. Kas me suudame lisaks vigade märkamisele ja teadvustamisele neid ka aksepteerida ning ilusaks pidada – see on küsimus, millega tegeleb ka käesolev näitus,” tõdeb ta.

Kuraator Michael Channon lisab: „Mulle meeldib näitusel osalevate kunstnike nägemus ja püüe kujutada meie elus esinevaid väljakutseid, mida harilikult peetakse vigadeks, valeks, kõrvalekalleteks, puudujääkideks. Ma usun, et viga kui sellist pole olemas. On vaid erinevad vaatenurgad.”

Näituse programmi kuulub kolmapäeval, 1. aprillil kell 18.30 toimuv vestlusring kunstnike Ulla Juske ja Saskia Järvega. Lisaks sellele külastab näitust neljapäeval, 2. aprillil Whitechapeli galerii poolt First Thursdays sarja raames organiseeritud bussiekskursioon. Täpsem info Whitechapeli galerii kodulehel.

Näitus jääb Leydeni galeriis avatuks 4. aprillini.

Liitu näituse Facebooki event’iga siin.