Avalikule konkursile kahekuuliseks residentuuriks New Yorgis laekus 15 taotlust. Rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid New Yorgi kaasaegse kunsti institutsioonide kuraatoritest esindajad koosseisus Kari Conte (ISCP), Jessamyn Fiore (Rawson Projects), Ruba Katrib (SculptureCenter), Niels Van Tomme (Bukaresti biennaal) ja Karin Laansoo (EKKAK) valis häälteenamusega konkursi võitjaks Marge Monko.

Marge Monko

Marge Monko

Žürii hindas Monko projekti sügavutiminekut valitud uurimisteemaga ning kunstniku viimase viie aasta aktiivset näitusetegevust rahvusvahelisel areenil. Marge Monko residentuur ISCPs keskendub 2016. aastal toimuva personaalnäituse ettevalmistusele ning uute teoste loomiseks vajalike arhiivimaterjalidega tutvumisele New Yorgi raamatukogudes.

ISCP on New Yorgi tunnustatuim residentuuriprogramm kunstnikele ja kuraatoritele. 1994. aastal asutatud mittetulunduslik organisatsioon on 20 aasta jooksul vastu võtnud 1900 residenti 62 riigist, teiste hulgas sellised tuntud nimed nagu Jesper Just, kes esindas Taanit 2013. aasta Veneetsia biennaalil ning Frieze Londoni Emdash preemia võitnud soome kunstnik Pilvi Takala. ISCP on suunatud eelkõige kunstiprofessionaalidele, kes on rahvusvahelist tuntust saavutamas ning kellele annaks residentuur võimaluse intensiivselt oma loomingule keskenduda ning luua uusi kontakte maailma kunstimetropolis.

ISCP residentuur pakub 24 tundi avatud privaatse stuudiopinna, ateljeevisiite kohalike ja rahvusvaheliste kuraatorite ja kriitikutega ning võimaluse tutvustada oma praktikat läbi erinevate avalikkusele suunatud programmide nagu seminarid, näitused, skriiningud ja avatud stuudiod, samuti organiseeritud ühiskülastusi erinevatesse kunstiinstitutsioonidesse New Yorgis ja selle lähiümbruses.