Homme, 28. mail esietendub Kanuti Gildi SAALis Carmel Kösteri ja Rene Kösteri tantsulavastus „RSKSD”, mis käsitleb ego, sotsiaalset keskkonda ning vabanemist. Lavastuse pealkiri hääldub selle autorite sõnul kui „„Raskused”, aga läbi hammaste.”

„RSKSD”. Foto: Twisted Dance Company

„RSKSD”. Foto: Twisted Dance Company

Tantsulavastus „RSKSD” käsitleb ego, sotsiaalset keskkonda, teadvuse-alateadvuse suhet ja vabanemist. Küsimusele, kuidas autorid ise oma lavastuse pealkirja hääldavad, vastasid nad: „„Raskused”, aga läbi hammaste.”

Lavastuse lähtepunktiks on kõigi lavastuses osalevate tantsijate kirja pandud vaimsed ja füüsilised raskused ja probleemid, mida hakati koos lahkama eesmärgiga sõeluda välja pseudoprobleemidest tegelikud. Lavastuse märksõnadeks on personaalsus, dünaamilisus, ausus ja alastus, seda nii koreograafias kui ka ruumis.

Carmel Köster ja Rene Köster on Twisted Dance Company asutajad, mis on grupina tegutsenud 2007. aastast. Rene Köster tegutseb tantsija-koreograaf-muusikuna ja õpib TLÜ koreograafiaosakonnas. Tema soololavastus „Tzion” pälvis mullu Eesti teatriaasta Kristallkingakese auhinna. Carmel Köster on lõpetanud Trinity Labani Konservatooriumi Londonis ning töötanud erinevate projektide raames koreograafi ja tantsijana üle Euroopa.

Lavastust mängitakse mais ja juunis kokku viis korda. Etendused toimuvad 28., 29. ja 30. mail ning 11. ja 12. juunil kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis. 29. mai etendusele järgneb vestlus kunstnikega, mida juhib Ingel Undusk.

Kanuti Gildi SAALi programmiga tutvu siin.