26. novembril esietendub Kanuti Gildi SAALis noore tantsija ja koreograafi Rene Kösteri tantsulavastus „Tzion”.

Rene Köster

Rene Köster

„Tzion” on Rene Kösteri esimene soololavastus. Selle põhjaks on kabala müstika esoteeriline viide Tzioni kohta, mida peetakse spirituaalseks punktiks, millest tõuseb reaalsus. Samas on seal Tzionist räägitud kui tegelasest, kes on ühel hetkel unustatud ja maha jäetud sama maailma poolt, mille ta ise lõi. See mõte rõhub ja sunnib teda muutuma, otsides teatud rahu ja tähelepanu. Laval käsitleb autor taolist lõhestunud isiksust läbi liikumise ja muusika, uurides, kui palju erinevaid iseloome saab läbi keha korraga edasi anda. Võttes kaheks pidepunktiks aja ja soo, väänab ta neid üksteise ja iseenda vastu, saavutades aina võimatumaid kombinatsioone.

„Tõsta oma silmad üles ja vaata ringi: nad kõik kogunevad, tulevad su juurde.” (Js 49:18)

Rene Köster on tantsija, lavastaja ja koreograaf. Ta on üks Twisted Dance Company asutajatest, mis on lavale toonud erinevaid tantsulavastusi. Hiliseim neist, „NOX” esietendus Kanuti Gildi SAALis 2012. aastal. Samuti osales ta Krista Kösteri ja Kristina Paskeviciuse lavastuses „Camouflage” ning Peeter Jalaka tantsulavastuses „Nibud ehk hetk me elude katkematus reas”. Ta on saanud mitmeid tantsualaseid koolitusi nii Euroopas kui ka USAs ning hetkel õpib Tallinna Ülikooli Koreograafia osakonnas.

Etendused 26.ja 27. novembril ning 27. ja 28. detsembril kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis. Etendusele 27. novembril järgneb Liisi Aibeli juhitud vestlus kunstnikuga.

Lavastus, koreograafia, muusika, kunstilised lahendused: Rene Köster
Valgus: Revo Koplus
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Kestus: 45 minutit