Lapsepuhkusel viibiva ajakirjaniku Merle Liivaku poolt veetav Kahvliahvi kokakool on appi võtnud tunnustatud kokaraamatute autori ja fotograafi Hele-Mai Alamaa ning toonud lettidele retseptikogumiku, millest tõotab kujuneda suur lemmik peredele ja alatihti pannide, kastrulite ning pudrunuiadega askeldavatele lastele.

Kahvliahvi kokaraamatu piltide seast leiab viiteid kõigile asjaosalistele. Foto: Hele-Mai Alamaa

Kahvliahvi kokaraamatu piltide seast leiab viiteid kõigile asjaosalistele. Foto: Hele-Mai Alamaa

Inspireerivate lugude ja ilusate piltidega kokaraamatus esitleb oma lemmikretsepte üksteist Eesti peret, nende seas näitleja Karin Rask koos jäätisemeistrist kaasa Rasmusega, tippkokk Roman Zaštšerinski perega, kohvikupidaja Anni Arro õe Liisu ning ema Epp-Mariaga ning Viljandis asuva mahekohviku pererahvas Kaari ja Enn Onnid.

Mahukas kogumik innustab lapsevanemaid kaasama oma lapsi toiduvalmistamises. „Julgen väita, et see on esimene kodumaine kokaraamat, kus on omal kohal laste toiduste käte ja hoogsalt segamini söögilaua poeesia ehk lastega pere reaalsus,” naerab kolme pisikese lapse ema Merle Liivak.

Suure hulga retseptide seast võib leida eriliselt maitsvaid argiseid pereroogi nagu näiteks ahjuköögiviljad fetaga, superlihtsa kalasupi, maheveisehautise, sidrunipasta ja hautatud lehtpeedi. On ägedaid ampse nagu kookospiimas marineeritud kananagitsad, klassikaline burger, lavašikrõpsud ning spinati-juustumuffinid. Maiasmokkasid rõõmustavad aga jäätisetort, koorekommid, porgandihalvaa datlipallikesed ning pere peolaua tõstavad uutesse kõrgustesse maasikarongi-mustikametsa kook ja bataadi-iirisekook.

Kahvliahvi kokaraamatu on kujundanud Moonika Maidre, kelle käe alt on tulnud ka raamatu tujutõstvad illustratsioonid.

Laupäeval, 28. novembril, on kõik huvilised oodatud meeleolukale Kahvliahvi kokaraamatu esmaesitluse peole, mille kohta leiab täpsemat infot siit.