Kai kunstikeskuses on 27.-29. septembrini avatud Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn.

Silvia Pärmann „Riigid, mida pole olemas. Vennad. Lõuna-Osseetia” (2018)

Silvia Pärmann „Riigid, mida pole olemas. Vennad. Lõuna-Osseetia” (2018)

Messil on esindatud mitmekülgne valik kaasaegsete kunstnike loomingut: näha saab nii traditsioonilist fotokunsti kui ka eksperimentaalseid lahendusi. Kokku on väljas teoseid 35 eesti ja rahvusvaheliselt kunstnikult. Enamik kunstnikke ja galeriste on messi päevadel ka kohapeal olemas, et oma väljapanekuid lähemalt tutvustada.

Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega ning messi meeskond pakub soovi korral sel teemal individuaalset nõustamist. Uuendusena pakub tänavune Foto Tallinn pühapäeval, 29. septembril fotokunsti kogumisele pühendatud erituuri ajakirjaniku ja kunstikoguja Neeme Raua juhatamisel. Tuuril osalemine maksab 20 eurot ja on eelregistreerimisega.

Foto Tallinna programmis on kavas kohtumised kunstnikega, vestlusringid, raamatuesitlused, performance’id ning viiakse läbi tuure eesti, inglise ja vene keeles. Peale 35 kunstniku teoseid tutvustavale põhiväljapanekule, on programmi kaasatud kolme kunstniku eriprojektid, mida esitletakse pop-up-formaadis messi päevade jooksul.

Keskuse põhiruumides on messiga samal ajal avatud Tallinna Fotokuu biennaali programmi kuuluv näitus „Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda”.

Lisainfot leiad siit.