Katrin ja Andres Maimiku uus täispikk mängufilm „Kirsitubakas” valiti Tšehhis toimuva Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammi East of the West. Karlovy Vary näol on tegu A-kategooria filmifestivaliga ja ühe Euroopa aasta olulisima kinosündmusega. Festivali samast alaprogrammist on varem tuule tiibadesse saanud näiteks Toomas Hussari „Seenelkäik” ja Ilmar Raagi „Klass”.

Eeloleval sügisel Eestis esilinastuv Katrin ja Andres Maimiku „Kirsitubakas” on humoorikas ja nooruslik suhtedraama esimesest armumisest. See räägib 17-aastasest väikelinnatüdrukust Laurast, kel on kohutavalt igav. Ühel päeval satub neiu rabamatkale, mida korraldab keskealine loodusehunt Joosep ja Laural süttivad ootamatult tunded mitukümmend aastat vanema mehe vastu.

Filmi stsenaristideks ja režissöörideks on Andres Maimik ja Katrin Maimik. Peaosi mängivad Maris Nõlvak ja Gert Raudsep, teisi rolle kehastavad Getter Meresmaa, Anne Reemann, Maarja Jakobson, Viiu Maimik, Aap Salumets jt.

„Kirsitubaka” operaator on Mihkel Soe, kunstnik Kristiina Ago, helilooja Sten Sheripov ja produtsent Anneli Lepp. Filmi, mille loomist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital, tootis produktsioonifirma Kuukulgur Film. Kinodesse jõuab film käesoleva aasta 17. oktoobril.

Karlovy Vary tänavuse East of the West võistlusprogrammiga tutvu siin.