Sel pühapäeval kell 17 on kolmandat korda Raadio 2 eetris Eesti ainus kinole pühendatud raadiosaade „Kinovärgiga mandariin”.

Kaader Toomas Hussari filmist  „Luuraja ja luuletaja”. Foto: Allfilm

Kaader Toomas Hussari filmist „Luuraja ja luuletaja”. Foto: Allfilm

Seekordses saates kuulete lähemalt värskelt linastunud filmist „Snowden”, mis valmis vanameistri Oliver Stone’i käe all ning kus Edward Snowdenit kehastab Joseph-Gordon Levitt. Oscaritega pärjatud lavastaja Stone on oma käsitluses veidi leebeks jäänud, kuid 21. sajandi üks kõige põnevamaid tõestisündinud lugusid maailma enimtagaotsitavast isikust Edward Snowdenist tõmbas kinno ka „Kinovärgiga mandariini” saatejuhid.

Teise filmina võetakse luubi alla äsja Sõpruses ekraanile jõudnud „Õpilane”. Vene režissööri Kirill Serebrennikovi sünget ja religioosset sisu tõotav linateos ei ole saatetegijate arvates tegelikkuses päris selline, nagu seda on välja reklaamitud. Serebrennikov on üks tänapäeva Venemaa andekamaid teatri- ja filmilavastajaid. Ta on kogunud riiulile mitu Venemaa riiklikku tele-, filmi- ja teatriauhinda ning tema film „Ohvrit mängides” pälvis Rooma filmifestivalil grand prix’.

Üle ega ümber ei saa ka „Bridget Jonesi beebist”, kus Renée Zellweger teeb pärast kuut aastat näitlemispausi comeback’i. Lustakas komöödia on seni rahvusvahelises pressis saanud üllatavalt positiivset vastukaja, ent film ei ole oma kassatulu prognoose siiski täitnud. Hollywoodiliku meelolu ja ülesehitusega filmi sisu avatakse humoorikas võtmes ka „Kinovärgiga mandariinis” ja kuuleme ühe „Bridget Jonesi” fänni arvamust triloogia kolmandast filmist.

Stuudios on sel korral külas värske eesti põneviku „Luuraja ja luuletaja” režissöör Toomas Hussar, keda publik tunneb kui „Seenelkäigu” lavastajat, ning Horvaatia näitlejanna Lana Vatsel, filmi üks peaosatäitja. Juulis Karlovy Vary’s esilinastunud „Luuraja ja luuletaja” keskmes on Eesti politseiuurija (Jan Uuspõld), kes satub Vene luure poolt seatud lõksu, millega näivad salapärasel kombel olevat seotud ka üks kaunis mustlanna (Lana Vatsel) ning boheemlik luuletaja Miku Tähn (Rain Tolk).

„Kinovärgiga mandariin” on Raadio 2 eetris igal pühapäeval kell 17, tuues kuulajani värskeimad muljed kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest. Saatejuhid on vabakutselised filmikriitikud Emilie Toomela, Andrei Liimets, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter. Saadet saab järelkuulata siit.